Мультимедійна акустика формату 5.1 Лоджитек Z-5500, зібрана в Китаї, з частотним діапазоном 33 Гц - 20 кГц, з кришталево чистим, об'ємним звучанням, потужністю 505 Ватт, відзначеним сертифікатом THX. Акустика з дротовим підключенням та наявністю широкого набору входів, таких як, цифрові оптичні для DVD та CD програвачів, приставок PlayStation2 та Xbox, цифрові коаксіальні для DVD та CD програвачів, звукових плат ПК (коаксіальний кабель купується окремо), 6-ти канальний вхід (3 стереофонічні роз'єми).
У роботі цієї мультимедійної акустики стався збій, з'явився гул у колонках, іноді через цей гул прослуховується звук. З такою несправністю вона надійшла до нашого сервісного центру. Зі слів замовника це перша несправність, тому до нас ремонт мультимедійної акустики ще не виконувався. Також від нього дізналися, що в основному пристрій використовувався не на максимальну, але досить високу гучність. Коли акустичну систему включили в сервісному центрі, виявилося, що замість звуку сильний фон 100 Гц.
Зовнішній вигляд мультимедійної акустичної системи дуже гарний, вона виглядає як нова (добре видно на перших двох світлинах). Щоб точно визначити несправність та згодом виконати ремонт мультимедійної акустики, її повністю розібрали. У ході діагностики вдалося встановити, що з ладу одночасно вийшли два модулі - блок живлення та модуль ПНЧ (підсилювача низької частоти).
Для відновлення працездатності блоку живлення та модуля ПНЧ довелося замінити багато різних деталей, таких як резистори, діоди, конденсатори 10000,0 * 50 В (див. світлини №3, 4 та 5). В результаті несправність вдалося усунути, оскільки після ремонту мультимедійної акустики гул у колонках зник, якість звуку хороша. На цей ремонт із позитивним результатом замовнику видано гарантію.
Ремонт у мультимедійній акустиці модуля живлення та ПНЧ з заміною різних деталей коштував клієнту 750 грн.
Причиною того, що в цій мультимедійній акустичній системі пропадав звук та був гул у колонках, стало те, що з ладу одночасно вийшли два головні модулі - блок живлення та модуль підсилювача низької частоти. Це могло бути викликано кількома факторами, наприклад, електролітичні конденсатори втратили свої властивості, постійною експлуатацією пристрою на високій потужності та інше. Незалежно від причини був потрібний ремонт, який виконаний на високому професійному рівні.
Щоб уникнути подібних проблем надалі, замовнику рекомендовано використовувати відремонтовану мультимедійну акустичну систему не на повну потужність!
Коментувати