Виконані ремонти Приймаємо в ремонт будь-яку техніку з усієї України
Теле Європа - Сервіс

Графік роботи

пн - пт з 10:00 до 18:00

субота з 10:00 до 16:00

Наша адреса

м. Київ, вул. Авіаконстр. Антонова, 12

КОНТАКТИ, Мапа

Частина зображення затемнена, тьмяна та нерівномірна підсвітка на екрані телевізора LG 32LF5610, діагностика підсвітки у телевізорі.

Закінчення ремонту: 11.07.2020
Замовлення №: 00416
✓ Пристрій, виробник, модель

ЛДЖ 32LF5610 - це РК LED телевізор, зібраний у грудні 2015 року (Польща) та наділений 32-дюймовою IPS-матрицею з Full HD роздільною здатністю 1920x1080. Модель із частотою розгортки 300 PMI та максимальними кутами огляду 178 градусів, як по вертикалі, так і по горизонталі. Переглядати телеефір користувач може у цифровому (DVB-T, DVB-C) й в аналоговому мовленні. Інтегрований у телевізор мультимедійний програвач з можливістю зчитування практично всіх сучасних аудіо, відео та фото форматів. Завдяки широкому спектру роз'ємів (2 HDMI, USB, SCART та інші) користувач отримує можливість підключати до телевізора різні додаткові пристрої. Два динаміки по 10 Вт кожен + технологія об'ємного звучання Virtual Surround відповідають у цьому телевізорі за відмінну якість звуку.

✓ Заявлена несправність замовником

У телевізорі, який з моменту придбання інтенсивно експлуатується протягом 5 років, частина зображення на екрані (з правого боку) сильно затемнена. З такою заявленою несправністю він надійшов до нашого сервісного центру. Замовнику необхідно, щоб була проведена діагностика підсвітки у телевізорі, під час якої визначено, чому пів екрана темна, а також запропонована ціна усунення цієї проблеми. Тільки тоді він зможе ухвалити рішення виконувати ремонт чи ні. Клієнт також повідомив, що телевізор зламався вперше, тож його ще не розбирали.

✓ Діагностика сервісним центром

Коли телевізор увімкнули безпосередньо в сервісному центрі, з'ясували, що підсвітка екрана тьмяна та не рівномірна, з лівого боку зображення яскравіше, ніж з правого (добре видно на першій світлині). Телевізор розібрали та дізналися, що в ньому використовується блок живлення PCB:EAX66171501(2.0), матриця HC320DUN-ABKS4-S122. Сама підсвітка налічує три лінійки, на кожній з яких розташовано по 6 світлодіодів (див. світлину №4). Виконана діагностика підсвітки в телевізорі показала, що з ладу вийшов ліхтар матриці, а на кожній планці світлодіоди, що згоріли або догоряють. Тому зроблено висновок, що для ефективного ремонту буде потрібна заміна цілого набору підсвітки, іншими словами, всіх трьох планок підсвітки. Результати діагностики, а також орієнтовну вартість ремонту підсвітки у телевізорі повідомили замовнику та отримали від нього схвалення на його виконання.

✓ Ремонт сервісним центром

В першу чергу ми замовили та купили комплект підсвітки, що складається з трьох стрінгів DRT3.0 Rev0.9 A-Type6916L. Після її отримання телемайстри відновили ліхтар матриці, перепаяли резистор 0.47Om, виконали заміну всіх стрінгів підсвітки (дивитися світлини №2 та 3), зробили обмеження струму. На четвертій світлині цей телевізор із вже заміненою підсвіткою, тут чітко видно, що всі світлодіоди світяться. В результаті зображення на екрані гарної якості, підсвітка максимально рівномірна та яскрава, що підтверджує остання світлина. Після результативного ремонту, який став можливим, завдяки правильно проведеній діагностиці підсвітки у телевізорі, були перевірені всі налаштування зображення та виставлені найкращі значення. На ремонт та новий комплект підсвітки видано гарантію.

✓ Загальна вартість ремонту

За ремонт ліхтаря матриці, заміну резистора та комплекту підсвітки з урахуванням її вартості замовник заплатив 1800 грн. Діагностика в цьому випадку безкоштовна.

✓ Причини несправності

В цьому випадку виникнення такого дефекту, коли на екрані тьмяна та не рівномірна підсвітка (частина зображення затемнена) викликано тим, що з ладу вийшов весь комплект підсвітки. Як показала діагностика, на кожній із трьох планок були вже згорілі або догоряючі світлодіоди, тому не було сенсу їх перепаювати. З цієї причини було ухвалено рішення замінити всі три несправні стрінги на нові. Причиною виникнення такої проблеми може стати інтенсивна експлуатація телевізора протягом 5 років, причому за підвищеного значення яскравості. Як показує багаторічний досвід роботи, досить часто саме ці фактори призводять до передчасного вигоряння світлодіодів, що підтверджує цей випадок.

✓ Рекомендації сервісного центру

Оскільки виконано заміну всієї підсвітки, замовник завірений у тому, що телевізор повністю в робочому стані та при правильній подальшій експлуатації зможе тривалий час радувати гарною якістю зображення, без затемнення або інших дефектів. Майстер рекомендував використовувати відремонтований телевізор не надто інтенсивно, принаймні вимикати, якщо його не дивляться. Налаштування зображення, виконані в сервісному центрі, бажано не змінювати!

Коментувати

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.