Одноканальний імпульсний блок безперебійного живлення Ніктон ББП125І-12 від українського виробника «Ніктон-С» дозволяє захистити охоронну сигналізацію від стрибків електроенергії. Прилад з діапазоном робочих температур 0° С ~ +45° С, максимальним вихідним струмом 9 А та загальною нестабільністю 5%. Рівень вихідного струму становить 8 А. До функцій пристрою можна віднести захист від перевищення та від зниження вхідної напруги, захист від перегріву, від короткого замикання в навантаженні, а також захист від переполюсування та перевантаження акумулятора. Цей ББЖ має такі особливості, як автоматичний зарядний пристрій з режимом стабілізації струму, захист акумулятора від глибокого розряду, а також світлодіодну індикацію режимів роботи. Прилад із мікропроцесорним керуванням режимами. Для індикації його стану використовується три світлодіоди. За допомогою додаткового світлодіода на платі відображається наявність напруги на виході. За наявності напруги мережі кожні 3 години ведеться перевірка наявності АКБ, а раз на добу перевіряється придатність АКБ до роботи.
Замовник звернувся до нашого сервісного центру, оскільки дізнався, що ми виконуємо ремонт блоків безперебійного живлення, незалежно від виробника, марки, року випуску або несправності. З його розповіді з'ясували, що після того, як було відключення світла, одразу перестала працювати охоронна сигналізація. Він викликав фахівця, який приїхав, виконав діагностику та встановив, що не працює саме цей блок. Оскільки це перша несправність, ремонт блоків безперебійного живлення до нас ще не виконувався, пристрій не розбирали (всі заводські пломби на місці).
Блок безперебійного живлення надійшов у хорошому стані, він має акуратний зовнішній вигляд. В першу чергу пристрій розібрали та дізналися, що в ньому використовуються такі модулі, як трансформатор PQ3220 12U, плата BBP125M2. Жоден з ремонтів блоків безперебійного живлення, і цей випадок не виняток, не виконується без поглибленої діагностики, за допомогою якої точно встановлюється несправний модуль, через який пристрій вийшов з ладу. Як виявилося, проблема виникла в первинних ланцюгах живлення, також несправний трансформатор. Саме тому пристрій не працював. Виходячи з цього ремонт блоків безперебійного живлення повинен бути спрямований на відновлення працездатності цих модулів.
Ми виконали відновлення магнітопроводу імпульсного трансформатора, перепаяли несправні деталі, такі як діоди, резистори, електролітичні конденсатори з різними маркуваннями (див. світлини №3, 4 та 5). Такі дії дозволили розв'язати проблему з позитивним результатом, оскільки після вищеописаного ремонту блоків безперебійного живлення він повністю в робочому стані. Це був ремонт із видачею гарантії.
Відновлення магнітопроводу імпульсного трансформатора, заміна несправних деталей коштувало замовнику 600 грн.
Основною причиною того, що цей блок безперебійного живлення вийшов з ладу, стало те, що несправним виявилися первинні ланцюги живлення та трансформатор, що підтвердила виконана діагностика. Таку несправність, яку без ремонту блоків безперебійного живлення усунути б не вдалося, спровокувало різке відключення світла (перепад напруги мережі), через що відразу ж перестала працювати охоронна сигналізація.
З боку замовника було прийнято правильне рішення щодо звернення за допомогою до нашого сервісного центру, де точно знають, як правильно та результативно виконати ремонт блоків безперебійного живлення. Якщо надалі виникне подібна проблема, рекомендовано відразу викликати спеціаліста з ремонту та обслуговування цієї спецтехніки (охоронного обладнання), який проведе діагностику та визначить на блоковому рівні, що несправність саме в цьому блоці. Тільки потім звертатись за допомогою до сервісного центру, де буде проведено ремонт.
Коментувати