РК телевізор Манта 43LUS68L (Manta) – це «розумна» 4К модель початкового рівня, яка позиціонується польським виробником. Вона наділена всім необхідним для сучасних невибагливих користувачів. Платформа Smart TV, що використовується в телевізорі, функціонує під керуванням ОС Android. Телевізор наділений 43-дюймовою LCD матрицею з LED підсвіткою, частотою оновлення 60 Гц, високою роздільною здатністю 3840x2160 пікселів, яскравістю 260 кд/м2 та статичною контрастністю 3000:1. Телевізор має вбудований медіаплеєр, один CI слот, а також функції масштабування зображення, включаючи 4К та Time Shift. До інших позитивних якостей моделі можна віднести наявність бездротового модуля Wi-Fi, трьох роз'ємів HDMI, таймеру сну. Два вбудовані динаміки по 8 Ватт кожен у поєднанні з технологією об'ємного звучання Dolby Digital сприяють відображенню звуку з гарною якістю. Телевізор підтримує формати MP3, MPEG4, MKV, JPEG. У комплекті до телевізора передбачений стандартний пульт дистанційного керування.
Цей телевізор надійшов зі скаргою на те, що при вмиканні на екрані немає зображення, він повністю темного кольору, звук при цьому є. З цієї причини, дізнавшись, що ми виконуємо будь-якої складності ремонт телевізорів Manta замовник звернувся за допомогою. Від нього дізналися, що телевізор придбано приблизно на початку 2018 року та при виборі акцент робився на виробника, а також наявність певних функцій, насамперед Smart TV. Після придбання телевізор використовувався на рідній підставці в меблевій ніші, яка ідеально підійшла під діагональ екрана. На його думку, не було враховано один нюанс, а саме те, що у квартирі маленька дитина. Це спричинило те, що вона якимось гострим предметом подряпала матрицю в тому місці, куди змогла дотягнутися. Поява подряпин не вплинула на якість зображення або взагалі вихід із ладу телевізора, однак зовнішній вигляд максимально зіпсований. Ми завжди беремося за ремонт телевізорів Manta і цей випадок не є винятком.
На першій та останній світлині виразно видно, наскільки сильно подряпана матриця цього телевізора, особливо коли він у вимкненому стані. На ньому хаотичні подряпини різної довжини та глибини (імовірно дитина намагалася щось намалювати). У нашому сервісному центрі жоден ремонт телевізорів Manta або інших виробників не виконується без діагностики. Щоб її виконати, необхідно дістатися всіх компонентів, для чого знадобилося його розбирання. Виконати ці дії не склало особливих труднощів. Задня кришка телевізора складається з двох частин - верхньої, більш вигнутої, яка захоплює боки та нижньої, з вентиляційними отворами та наклейками про цю модель (видно на світлині №2). Саме її потрібно було зняти. На ній викрутили всі гвинти та підняли. На третій світлині видно, що результату досягнуто. Як виявилося в цій моделі використовується блок живлення K-PL-L03, однак протестувавши всі плати телемайстер зробив висновок, що для ремонту телевізорів Manta є підстави. З ладу вийшов модуль живлення підсвітки, несправні сигнальні ланцюги. Саме з цієї причини на екрані не було зображення.
Для відновлення модуля живлення підсвітки та сигнальних ланцюгів на ньому необхідно було перепаяти багато різних несправних компонентів. Щоб демонтувати деталь, телемайстер відкрутив на ній з чотирьох сторін гвинти (добре видно на світлині №4). Використовуючи спеціальне ремонтне обладнання, на цьому модулі перепаяли діоди, резистори, електролітичні конденсатори, а також одну мікросхему. Після ремонту телевізорів Manta він зібраний у зворотному порядку, на місце прикручена плата, після чого встановлена задня кришка. На останній світлині чітко видно, що зображення на екрані з'явилося, відповідно ремонт з позитивним результатом. На нього замовник отримав гарантію.
За ремонт модуля живлення підсвітки та сигнальних ланцюгів, для чого довелося перепаяти різні несправні радіодеталі, у тому числі мікросхему, клієнт заплатив 1500 грн.
Основною причиною, через яку в цьому телевізорі від польського виробника Manta не було зображення, стало одразу дві несправності. Поряд з тим, що з ладу вийшов модуль живлення підсвітки, проблема виявилася ще й у сигнальних ланцюгах. Саме сигнальні ланцюги у телевізорі відповідають за передачу та обробку сигналів, які надходять на екран або інші його компоненти. Вони відіграють ключову роль в отриманні, обробці та відображенні зображення, а також у забезпеченні взаємодії між різними частинами телевізора. В цьому випадку це і спричинило те, що картинка на екрані повністю була відсутня.
Щоб уникнути подібних проблем надалі, замовнику рекомендовано стежити за кількома важливими аспектами, пов'язаними з його експлуатацією та обслуговуванням. А саме, використовувати телевізор у межах температурних норм, регулярно очищати вентиляційні отвори, що дозволить пристрою нормально охолоджуватися та запобігатиме перегріву. Крім того, необхідно уникати тривалих навантажень, наприклад, не використовувати телевізор на максимальній яскравості або з максимальним навантаженням протягом тривалого часу. Важливо дотримуватися помірності та давати телевізору «відпочивати» від інтенсивної роботи. Якщо телевізор не використовується тривалий час, краще вимкнути його від мережі живлення. Це не тільки запобігатиме перегріву, але й знизить ризик пошкодження внутрішніх компонентів від постійного «стояння» в режимі очікування. Поряд із цим рекомендовано берегти вже й так дуже пошкоджену матрицю від виникнення нових механічних пошкоджень. Оскільки рано чи пізно ці дефекти стануть причиною несправності, замовник може звертатися до нас за допомогою, оскільки ми виконуємо ремонти, пов'язані із замінами матриць.
- Відповісти
- Відповісти