Хітачі 32HB4T62 (Hitachi) – це бюджетний телевізор, зібраний у листопаді 2017 року та наділений «розумною» функціональністю, компактними габаритами та класичним дизайном. 5,6-кілограмова модель стала володарем 32-дюймової LCD матриці з LED підсвіткою та роздільною здатністю 1920х1080 пікселів. За допомогою функції Smart TV (ОС Opera Smart TV) та бездротового модуля Wi-Fi забезпечується легкий та швидкий доступ до широкого асортименту програм. Приймання цифрового та аналогового сигналу телемовлення можливий, завдяки наявності у телевізорі відповідних тюнерів, які підтримують стандарти DVB-T/T2 та DVB-C, а також PAL та SECAM. Виробник забезпечив телевізор чудовим набором роз'ємів, до яких входять 3 HDMI, 1 USB 2.0, SCART, VGA та інші. Для комфортного керування телевізором користувач може скористатися стандартним пультом дистанційного керування, який передбачений у комплекті постачання.
У телевізорі, що надійшов до нашої майстерні, не функціонує підсвітка, але, згідно з інформацією від замовника, силуети все ж таки трохи помітні. Враховуючи багаторічний досвід та «симптоми», що спостерігаються, можна припустити, що буде потрібним ремонт підсвітки телевізора Hitachi, однак це має бути підтверджено результатами діагностики. Замовник повідомив нас, що телевізор вперше перестав функціонувати. Також він розповів, що придбав цю модель три роки тому та весь цей час вона експлуатувалася з налаштуваннями, виконаними на виробництві. Якість зображення повністю влаштовувала, оскільки була яскравою та соковитою, йому навіть на думку не спадала ідея, щоб змінювати якісь налаштування. Разом із телевізором він приніс рідний дистанційний пульт.
Після того, як телевізор розібрали, з'ясували, що в ньому використовуються плата T-con 32T42-C0K CTRL BD, плата Main board 17MB110P (див. світлину №3). А також LED підсвітка, що складається з двох планок (стрінг), на кожній з яких напаяно по 11 світлодіодів. Проведена діагностика повністю підтвердила припущення щодо необхідності ремонту підсвітки телевізора Hitachi. Це пов'язано з тим, що один світлодіод повністю перегорів, другий засвічується з великою затримкою, тому найближчим часом вийде з ладу.
В цьому випадку ремонт підсвітки телевізора Hitachi полягав у відновленні підсвітки матриці, а саме, перепаюванні світлодіодів LG3528 3V, що згоріли, в кількості 2 штук на двох відповідних планках. Подальші дії телемайстра - зниження струму підсвітки на 30%, чим буде створено умови збільшення часу роботи інших світлодіодів. На четвертій та п'ятій світлині добре видно, що після вищеописаного ремонту підсвітки телевізора Hitachi всі світлодіоди світяться яскравим світлом, відповідно досягнуто позитивного результату. Це також підтверджується першою світлиною, на якій видно, що зображення на екрані з'явилося та має відмінну якість. Також тут можна побачити, що телевізор використовувався з налаштуванням підсвітки на максимальному рівні (100). На виконані роботи та нові деталі видано гарантію.
За ремонт підсвітки телевізора Hitachi з заміною на ній двох світлодіодів, а також заниження струмів їх живлення замовник заплатив 1200 грн.
Несправність, через яку на матриці телевізора Hitachi не було зображення (не було підсвітки екрану), проте проглядалися силуети, належить до досить поширеної. В цьому конкретному випадку проблема виявилася після того, як один світлодіод перегорів, другий засвічувався з великою затримкою, тому його також довелося замінити. Поява аналогічної проблеми у сучасних РК телевізорах може бути обумовлена кількома причинами. Інтенсивне та тривале використання телевізора, яке включає перегляд програм на максимальних рівнях яскравості, різкі зміни напруги в електромережі та інші обставини негативно позначаються на роботі підсвітки. Замовник сам розповів про те, що за цей час з моменту придбання телевізора жодного разу не перевіряв, з якими налаштуваннями він працює. При цьому саме підсвітка працювала на максимальній позначці.
Замовнику було роз'яснено про те, що після успішного завершення ремонту телевізора дуже важливо в першу чергу перевірити всі налаштування зображення під час його увімкнення. В обов'язковому порядку рівень підсвітки 100 знизити до 70. Також не зайвим буде трохи зменшити контрастність, яка на рівні 89. Такі дії ніяк не вплинуть на якість зображення, яке, як і раніше, буде з яскравими та соковитими фарбами. Крім того, після ремонту бажано використовувати телевізор у більш дбайливому режимі, відключаючи його, коли він не використовується.
Коментувати