9.2 канальний AV-ресивер Онкіо TX-RZ1100 Black (Onkyo), зібраний у Малайзії, здатний створювати неймовірні звукові сцени за допомогою нових декодерів DTS:X та Dolby Atmos. Пристрій з вихідною потужністю на канал 200 Вт, коефіцієнтом нелінійних спотворень, не більше 0,04% та співвідношенням сигнал/шум не менше 108 дБ. Ресивер з можливістю отримання сигналу з більшості музичних програм через AirPlay, Wi-Fi і Google Cast, а також подальшої його передачі на бездротові колонки в будь-який куточок будинку. До особливостей моделі можна віднести підтримку 3D, 4 режими DSP, наявність системи автоматичного калібрування AccuEQ AccuReflex, широкий спектр портів та роз'ємів, включаючи 8 HDMI 2.0 входів, 2 HDMI 2.0 виходи.
Цей ресивер надійшов запакованим у рідну коробку, куди також було вкладено шнур та пульт дистанційного керування із с. Івачів Долишній Тернопільської області. Замовник попросив відремонтувати ресивер Onkyo, у роботі якого виникли проблеми. Зокрема, він «завис» у режимі SLEEP (режимі очікування), не вмикається. За його припущенням, несправність сталася через перепад напруги мережі. Також від нього дізналися, що ресивер придбано у 2016 році, через вихід HDMI він підключений до телевізора, тому використовується досить інтенсивно. Оскільки це перша несправність, раніше пристрій не розкривали та не ремонтували.
На першій та другій світлині видно, що цей ресивер у хорошому стані. У сервісному центрі блимав світлодіод живлення, однак ресивер не ввімкнувся – спрацював захист. Великий досвід роботи, а також наявність необхідного обладнання вселяє впевненість у тому, що ми зможемо відремонтувати ресивер Onkyo. Але спочатку необхідно точно визначити, чим викликана така несправність. Пристрій розібрали та з'ясували, що в ньому застосовані такі компоненти, як плата QPWBCPRC2072C, процесор ANALOG DEVICES ADSP-21489, Video Processors LATTICE SiI9573CTUC, мікросхеми TOSHIBA TMPM361F10FG, Panasonic MN84 та Panasonic MN86. У ході виконаної діагностики встановили, що з ладу вийшли модуль управління, ланцюги живлення.
Нам вдалося відремонтувати цей ресивер Onkyo, а саме вжито наступних заходів. Відновлено працездатність модулів, що вийшли з ладу, для чого довелося перепаяти багато різних несправних деталей. Це – діоди, резистори, електролітичні конденсатори з різними маркуваннями, кілька мікросхем. Крім того, виконаний програмний RESET пристрою захисту (скидання параметрів), а також Factory Reset процесора управління. Це було правильне рішення, оскільки тепер ресивер вмикається, що підтверджується першою та останньою світлинами, на екрані видно, що працює радіо, відображаються треки, що прослуховуються. Повністю відремонтований ресивер запакований у ту саму коробку та відправлений замовнику.
Ремонт модуля управління, ланцюгів живлення із заміною несправних деталей, включаючи мікросхеми, виконання програмного RESET пристрою захисту, Factory Reset процесора управління вимагали фінансових вкладень у сумі 6000 грн.
Те, що цей AV-ресивер від популярного виробника Onkyo не вмикався, тільки світився індикатор (спрацьовував захист), пов'язане з тим, що з ладу вийшли модуль управління, ланцюги живлення. На них було багато згорілих радіодеталей, включаючи мікросхеми. Така несправність найшвидше виникла через сильний стрибок напруги мережі, про що телефоном розповів сам замовник.
Телефоном замовнику пояснили, що в ресивері була досить серйозна та складна несправність, що вимагала великих зусиль, нових деталей та наявність спеціального обладнання. Без усіх цих факторів відремонтувати пристрій було б неможливо. Майстер рекомендував якнайшвидше придбати стабілізатор напруги, який все навантаження при перепадах напруги мережі братиме на себе. Це дуже важливо, оскільки ресивер використовується разом із телевізором, який цього разу не постраждав. При цьому немає гарантії в тому, що при наступному перепаді він, як і ресивер, не вийде з ладу. А це означає, що витрати будуть ще більшими!
Коментувати