ЛГ 49LJ614V (LG) - це 49-дюймовий РК телевізор з LED підсвічуванням, який зібраний у березні 2017 року (Польща). Модель з Full HD роздільною здатністю 1920x1080 пікселів, частотою оновлення екрана 60 Гц та кутами огляду 178 градусів. Телевізор із наявністю функції Smart TV (ОС webOS), бездротового модуля Wi-Fi. Безперечною перевагою телевізора є підтримка широкого спектра аудіо, відео та фото файлів. До того ж виробник наділив його відмінним набором портів та роз'ємів, включаючи 2 HDMI. Телевізор має знімну підставку, його можна зручно розмістити на стіні, використовуючи VESA кріплення стандарту 300x300 мм.
Цей телевізор надійшов до нашої сервісної майстерні, упакованим у рідну коробку з міста Новодністровськ Чернівецької області. Причина - при вмиканні синім світлом відливає підсвічування, звук при цьому є, проглядаються силуети, на пульт дистанційного керування реагує. Телефоном замовник пояснив, що коли виявилася несправність, він звертався за допомогою до сервісного центру у своєму місті. Там сказали, що проблема пов'язана з підсвічуванням та імовірно буде потрібна заміна планок підсвічування телевізора LG. При цьому за такий ремонт не візьмуться через складність. Ми ніколи не відмовляємо своїм потенційним клієнтам у будь-якій складності ремонтах, і цей випадок не є винятком.
Коли телевізор увімкнули в сервісному центрі замість білого фону був синій, зображення надто затемнене (видно на першій світлині). Потрібна заміна планок підсвічування телевізора LG чи ні, можна встановити лише після того, як буде виконано діагностику. Після розбирання телевізора з'ясували, що до складу підсвічування входить дві планки, на кожній з яких по 12 світлодіодів. На другій світлині можна побачити, що підсвічування замість білого кольору світить синім. Як виявилося, це пов'язано з тим, що на всіх світлодіодах вигорів люмінофор, який використовується для перетворення ультрафіолетового світла, що випромінюються світлодіодами в біле світло. З якихось причин, можливо, через вплив високих температур, перевантажень або часу люмінофор вигорів, що призвело до зміни спектра світла. Очевидно, що у цій ситуації єдиним виходом є заміна всього комплекту підсвічування.
Перше, що було зроблено - замовлено та куплено новий комплект підсвічування матриці v17 49 r1 l1 для заміни. Подальші дії - демонтаж несправних планок та встановлення нових, підключення всіх шлейфів та проводів. Після результативної заміни планок підсвічування телевізора LG, про що свідчить світлина №4, всі світлодіоди світять білим світлом, як і годиться. Надалі телевізор зібрано у зворотному порядку. На останній світлині цей телевізор після ремонту, зображення на екрані з природними кольорами. Відремонтований телевізор, гарантійний талон на ремонт та нові планки підсвічування упаковані в ту саму коробку та відправлений замовнику.
Цей ремонт, що полягав у заміні комплекту підсвічування (2 планки) з урахуванням його вартості, коштував клієнту 2600 грн.
Те, що в цьому телевізорі від популярної компанії LG замість білого фону був синій, пояснюється тим, що на всіх світлодіодах вигорів люмінофор. Причини вигоряння люмінофора на світлодіодах можуть бути різні. Наприклад, перегрів, оскільки світлодіоди та його компоненти, зокрема люмінофор дуже залежить від температурних умов. Крім того, перевищення допустимого струму через світлодіоди також може спричинити перегрів, пошкодивши при цьому люмінофор. Він також може вигоряти швидше, якщо світлодіод використовується в екстремальних умовах – при надто високій вологості, постійних перепадах напруги тощо.
Телефоном замовнику повідомили про те, що після заміни цілого комплекту підсвічування, що складається з двох планок, а також правильної подальшої експлуатації телевізора, подібних проблем виникати не повинно. Рекомендовано зайти в налаштування зображення та вибрати їх оптимальні рівні (не вище позначки 70). Також не варто нехтувати кількома простими правилами, які допоможуть уникнути подібної несправності надалі. А саме, необхідно відключати телевізор, коли він не використовується, забезпечити вентильоване місце, щоб він не перегрівався, регулярно очищати телевізор від пилу та бруду, особливо в області вентиляційних отворів. Крім того, рекомендується використовувати стабілізатор напруги або мережевий фільтр із захистом від стрибків напруги. Різкі перепади можуть пошкодити компоненти телевізора, включаючи підсвічування.
Коментувати