Вимикається через годину/дві роботи Елім CHAH-5000, ремонт сервопривідних стабілізаторів напруги.
Однофазний сервопривідний стабілізатор напруги вітчизняного виробництва - Елім СНАН-5000 з повною потужністю 5000 В*А, активною потужністю 3300 Вт та вихідною напругою 220±3% В. Він стане відмінним рішенням від стрибків напруги, перевантажень, короткого замикання або перегріву. Цей стабілізатор із навісним типом монтажу.
Оскільки ми завжди виконуємо ремонт сервопривідних стабілізаторів напруги, ця модель прийнята в роботу через те, що зі слів замовника прилад відключається через годину/дві роботи. На його думку, це наслідки стрибків напруги мережі. Як виявилося, немає стабілізації, при зменшенні вхідної напруги відключається.
Цей стабілізатор напруги сервопривідного типу надійшов у нормальному стані, однак у нього не акуратний корпус, на якому чітко видно коричневі плями, є невеликі подряпини (добре видно на світлині №1). Після того, як його розібрали, з'ясували, що у цій моделі використовується плата DELIXI07040. Перш ніж виконувати ремонт сервопривідних стабілізаторів напруги, провели ряд діагностичних робіт, в ході яких з'ясували, що з ладу вийшов модуль стабілізації. Крім того, заміні підлягає двигун редуктора, ремонт якого неможливий.
З такою проблемою ремонт полягав у наступному: відновлено роботу модуля стабілізації, для чого довелося перепаяти різні деталі, до яких входять транзистори TIP 41C, TIP 42C. Також виконано заміну нового двигуна редуктора 38Z Y25 та його ключів (див. світлину №4). Після такого ремонту сервопривідних стабілізаторів напруги, на який видана гарантія, його прогнали ЛАТРом від 150 до 250 В.
Ремонт модуля стабілізації з перепаюванням ключових транзисторів та пасивних елементів + заміна нового двигуна редуктора коштували 900 грн.
До виникнення проблеми, як у цьому випадку та досить складного ремонту, привели постійні стрибки вхідної напруги, які, зі слів замовника, є частим явищем у будинку, де він проживає.
Незважаючи на те, що цей сервопривідний стабілізатор напруги виявився несправним, свою «місію» він зміг виконати повністю, оскільки техніка, яка була до нього підключена, ніяк не постраждала, про що розповів замовник. Завдяки правильно виконаному ремонту та подальшій коректній експлуатації з боку користувача, цей сервопривідний стабілізатор пропрацює ще тривалий час. У разі виникнення будь-яких проблем, рекомендовано відразу звертатися за допомогою.
Коментувати