Ультразвуковий зволожувач повітря Бонеко Air-O-Swiss U7147 з електронним типом управління, споживаною потужністю 40 Вт та продуктивністю 550 мл/год. Ця модель з 8-годинним таймером роботи, можливістю роботи у двох режимах «холодна пара» або «тепла пара», нічним режимом та системою знезараження води за допомогою нагрівання до 80 градусів. У зволожувачі використовується іонізуючий срібний стрижень Boneco 7017 Ionic Silver Stick, особливістю якого є тонко структурована поверхня, що складається з антисептичних волокон із молекулами срібла, відсутністю хімічно активних елементів. Такий стрижень забезпечує біологічне очищення води, що випаровується, не вимагає витрати електроенергії, у нього тривалий термін експлуатації. До інших позитивних якостей моделі можна віднести наявність індикатора чищення приладу, індикатора низького рівня води, а також прозорий великий бак для води, ємністю 5 літрів.
Цей несправний зволожувач повітря надійшов до нашої майстерні зі скаргою на те, що при встановленні всіх необхідних режимів відсутня подача пари. Від замовника довідалися, що пристрій придбано кілька років тому та використовується досить інтенсивно. При цьому за цей час з ладу вийшов вперше, тому раніше ремонт ультразвукових зволожувачів повітря ще не виконувався. Також клієнт розповів, що весь цей час для зволоження повітря в кімнатах використовували водопровідну воду, яка, на його думку, в регіоні, де він проживає, досить чиста. Разом із пристроєм він приніс контейнер для води.
На першій світлині видно, що загалом загальний стан цього зволожувача повітря добрий, однак на корпусі є невеликі подряпини та забруднення, особливо на стиках. Насамперед прилад розібрали (див. світлину №2) та дізналися, що в ньому використовується силовий трансформатор 6170FH2471N. Виконана діагностика показала, що ремонт ультразвукових зволожувачів повітря максимально актуальний, оскільки з ладу вийшов вентилятор (через велике скупчення накипу заклинило двигун вентилятора), несправні ланцюги живлення.
З такою несправністю виконано ремонт ланцюгів живлення, також відновлено роботу вентилятора (видно на світлинах №3 та 4). Виконано чищення від вапняного нальоту, що скупчився. Після такого ремонту ультразвукових зволожувачів повітря несправність повністю усунена. Робота пристрою перевірена безпосередньо за умов сервісного центру. На першій та останній світлині добре видно, що пара з'явилася.
Відновлення роботи двигуна вентилятора та ланцюгів живлення у зволожувачі + чищення обійшлося замовнику 700 грн.
Основною причиною виникнення такої несправності, а саме, не було подачі пари, стало те, що з ладу вийшли ланцюги живлення, у вентиляторі заклинило двигун. Таке може траплятися, коли для зволоження приміщення тривалий час використовується звичайна вода з-під крана, в якій міститься багато домішок.
Попри те, що замовник стверджує, що в регіоні, де він проживає досить чиста вода, бажано все ж таки використовувати тільки фільтровану воду! Щоб уникнути подібної проблеми, потрібне також своєчасне чищення зволожувача повітря, яке забезпечить якісне, безперебійне функціонування пристрою. Зробити це дуже просто. У бак зволожувача необхідно залити розчин оцту або лимонної кислоти та залишити розчин на 30-60 хвилин, щоб накип повністю розчинився. Для важкодоступних місць можна використовувати м'яку зубну щітку або спеціальну щітку для чищення. Це гарантія того, що незабаром знову не буде потрібно ремонт.
Коментувати