Телевізор Акай UA43EK1100US, зібраний в Китаї, належить до бюджетного сегмента. Він наділений 43-дюймовим LCD екраном з LED-підсвіткою, статичною контрастністю 3000:1, високою роздільною здатністю 4К 3840x2160 пікселів та частотою оновлення 50 Гц. Ця модель чудово підійде для взаємодії з домашньою мультимедійною електронікою, а також для комфортного перегляду цифрових ефірних телепередач стандарту DVB-T2 та DVB-C. У телевізорі відмінно поєднується функціональність та вартість, він має функцію Smart TV, що працює на базі операційної системи Android, в наявності вбудований медіаплеєр. До інших позитивних якостей цього телевізора можна віднести два роз'єми HDMI, таймер сну, підтримку VESA-кріплень (200х200). Керувати телевізором можна за допомогою багатофункціонального пульта дистанційного керування (Air Mouse), який передбачений у комплекті постачання.
У телевізорі, який принесли в нашу майстерню, немає підсвітки, звук є, картинка ледве проглядається, але теж є. Опираючись на багаторічний досвід роботи, може знадобитися ремонт із заміни підсвітки телевізора або її відновлення, про що можна буде сказати після проведеної діагностики. Від замовника дізналися цікаву інформацію про те, що ще при придбанні безпосередньо в магазині в телевізорі були встановлені всі налаштування зображення на максимум, оскільки при вмиканні здалося, що воно не таке насичене. З такими налаштуваннями весь цей час телевізор і експлуатувався, причому досить інтенсивно, оскільки вдома завжди є хтось.
Телевізор надійшов у відмінному стані, коли його увімкнули в сервісному центрі було зрозуміло, що немає підсвітки. Насамперед телевізор повністю розібрали та з'ясували, що у ньому використовується трансформатор SYE02612-T012A 1.0. Сама підсвітка налічує три планки (стрінги), які розташовані горизонтально та на кожній з яких розташовано по 8 світлодіодів. Проведена діагностика, що полягає в тестуванні всіх без винятку 24 світлодіодів, показала, що на кожній планці по згорілому або вже догоряючому світлодіоду. У ситуації, що склалася, найкращим рішенням стане ремонт із заміни підсвітки телевізора, оскільки не має сенсу перепаювати всі несправні світлодіоди. Замовник погодився на виконання такого ремонту, оскільки для нього важливо, щоб він був результативним.
Всі відновлювальні роботи виконувались після того, як нам вдалося замовити та купити новий комплект планок підсвітки ms-l2317-a v5 (2шт), ms-l2317-b v5 (1шт), про що свідчать світлини №3 та 4. В результаті, після ремонту із заміни підсвітки телевізора заявлена несправність повністю усунена, підсвітка з'явилася. На останній світлині видно, що світяться всі світлодіоди, а поруч із телевізором лежать зняті несправні планки. З метою продовження роботи світлодіодів наш фахівець перевірив налаштування зображення, і ті, які були на максимумі, трохи понизив. Це ніяк не вплинуло на якість картинки, на першій світлині видно, що воно яскраве, насичене та контрастне. На цей ремонт та новий комплект підсвітки замовнику видали гарантію.
Ціна цього ремонту з урахуванням вартості комплекту планок підсвітки (3 штуки) становила 2500 грн.
У цьому телевізорі не працювала підсвітка через те, що на кожній із трьох планок був згорілий світлодіод, або той, що вже догоряє, який міг згоріти в будь-який, причому найближчий час. Тому не було сенсу в їх заміні, тому виконано заміну всього комплекту, що дозволило максимально раціонально розв'язати проблему. Виникнення такої несправності може бути пов'язане з тим, що протягом тривалого часу телевізор використовується з налаштуваннями зображення, які на максимальних рівнях. Як правило, вони виставляються ще на виробництві, однак в цьому випадку їх підвищили безпосередньо в магазині, коли користувач купував цей телевізор та йому здалося, що зображення не надто яскраве.
Після правильно виконаного ремонту із заміни повного комплекту підсвітки (3 нові планки), а також встановлення коректних рівнів налаштувань зображення є впевненість у тому, що цей телевізор прослужить ще досить тривалий час. Це при тій умові, що користувач знову не змінить налаштування на попередні рівні.
Коментувати