55-дюймовий телевізор ЛЖ OLED55C9 PLA, випущений у 2019 році, вирізняється не тільки бездоганним дизайном, а й використанням передових технологій та функцій. Цей OLED телевізор гарантує ідеальний чорний колір завдяки більш ніж 8 мільйонам само підсвічуваних пікселів, кожен з яких може незалежно регулювати свою яскравість. Він демонструє багатство кольорової гами та виявляє приховані нюанси. У телевізорі використовується потужний процесор другого покоління a9 з удосконаленим алгоритмом глибокого навчання штучного інтелекту, що створює максимально детальну картинку та унікальне звучання, яке дозволяє зануритися в дивовижну реальність. Модель має 4K роздільну здатність 3840х2160 пікселів, OLED-підсвітку, функцію Смарт ТВ (webOS Smart TV), бездротовий модуль Wi-Fi, відмінний набір портів та роз’ємів, включаючи 4 HDMI (один ззаду та три з боків).
Цей телевізор, упакований у рідну коробку, надійшов із проблемою: відразу після увімкнення з'являються тонкі смуги на зображенні, починає "скакати" зображення та він вимикається через кілька секунд роботи. Замовник припускає, що несправність могла виникнути через те, що поруч із нижнім краєм панелі проводилося вологе прибирання з використанням "пшикалок", та, можливо, це стало причиною несправності. Він попросив, щоб в першу чергу була проведена діагностика OLED телевізора, точно визначена несправність, складена калькуляція вартості ремонту та повідомлена йому. Тільки після цього він вирішить, що робити в цій ситуації, оскільки телевізор ще не старий (використовується менш як два роки).
Коли телевізор увімкнули в майстерні, стало зрозуміло, що на зображенні внизу екрана з'являються тонкі горизонтальні смуги, картинка починає "скакати", після чого телевізор самостійно вимикається. Дефекти, які з'явилися на зображенні, можна побачити на перших трьох світлинах. Як показує багаторічний досвід виконання подібних ремонтів, пошкодження або збої в роботі матриці можуть проявлятися у вигляді вертикальних або горизонтальних смуг, мерехтіння та інших артефактів. У деяких випадках несправна матриця може викликати спрацьовування захисних механізмів телевізора, що призводить до його вимкнення. Саме тому, перш за все, діагностика OLED телевізора повинна бути спрямована на перевірку його працездатності. Для цього майстер зняв нижню частину задньої панелі, яка кріпиться з боків гвинтами (див. світлину №4). Це дозволило дізнатися, що в телевізорі використовуються такі компоненти, як плата живлення PCB:EAX68285001 (2.3), плата Main Board EAX68303205(1.0), тюнер EBL61920401, шлейфи EAD63285608, EAD63285709. А також матриця AC550AQLFMA1_MA, яка, як і передбачалося, вийшла з ладу.
Для усунення виявленої несправності в цьому випадку необхідна повна заміна матриці в зборі, а це складний та дорогий вид ремонту. Замовнику були детально роз'яснені результати проведеної діагностики OLED телевізора, можливі варіанти відновлення, а також орієнтовна вартість майбутніх робіт. Його рішенням була відмова від ремонту з мотивацією, що йому вигідніше купити новий, більш сучасний телевізор, а цей продати на запчастини.
Оскільки замовник відмовився від виконання подальших послуг з ремонту телевізора, була отримана лише оплата за проведену поглиблену діагностику в сумі 300 грн.
У цьому, по суті, ще майже новому телевізорі була виявлена серйозна несправність — вийшла з ладу матриця, відновлення якої виявилось можливим лише шляхом її повної заміни. Такий ремонт належить до складних та дорогих. Мало того, його виконання вимагатиме певного часу, оскільки необхідну нову деталь треба буде замовити. Проаналізувавши всі нюанси проведеної нами діагностики, замовник прийняв рішення не здійснювати ремонт, а придбати новий телевізор.
Замовнику було роз'яснено, що поява горизонтальних смуг на екрані може бути викликана тим, що телевізор неправильно протирали, використовуючи для цих цілей «пшикалки». OLED матриці відрізняються яскравими, реалістичними кольорами та високим коефіцієнтом контрастності. На відміну від РК екранів зі світлодіодною підсвіткою, їм не потрібна окрема підсвітка для освітлення пікселів. Кожен піксель в OLED матриці є самостійним джерелом світла, що забезпечує індивідуальне управління пікселями. Така матриця максимально вразлива до різних механічних впливів, зокрема до заливань. Виходячи з цього, перед тим як почати експлуатувати новий придбаний телевізор, замовнику було рекомендовано уважно ознайомитися з інструкцією, де вказано, як доглядати за телевізором, та неухильно дотримуватися її вимог.
Коментувати