РК телевізор Самсунг UE55KU6650U з вигнутою 55-дюймовою матрицею, роздільною здатністю 3840x2160 (4K) та торцевою LED підсвіткою. Ця модель зібрана у 2016 році, вона наділена прогресивними технічними характеристиками та великим функціоналом. Це, в першу чергу, функція Smart TV, що працює під управлінням операційної системи OS Tizen. У телевізора контрастність Mega Contrast, індекс динамічних сцен становить 1600 PQI, є функція PIP (картинка в картинці). До інших особливостей моделі варто віднести можливість керування зі смартфона (Android, iOS), наявність таймера сну. Завдяки широкому асортименту портів та роз'ємів, включаючи 3 HDMI, 2 USB 2.0 користувач зможе підключати до телевізора різні додаткові пристрої, перетворюючи його на повноцінний домашній розважальний центр. Допоможуть у цьому також два динаміки по 10 Ватт кожен та технологія об'ємного звучання Dolby Digital Puls, забезпечуючи чудову якість звучання під час перегляду улюбленого контенту.
У нашу майстерню доставили телевізор із вигнутим екраном, у якого досить складна проблема – праворуч від центру екрана з'явилися вертикальні затемнення, однак зображення залишилося. Виходячи з багаторічного досвіду можна припустити, що потрібно ремонт телевізора із заміною підсвітки, оскільки на це все вказує. Від замовника дізналися, що цей телевізор він придбав у 2016 році для використання у вітальні. У цьому телевізорі його влаштовувало абсолютно все - зовнішній вигляд, якість зображення, звуку, тому як його встановили на стіні, так увесь цей час використовували, не виконуючи ніяких додаткових налаштувань. При цьому, ввечері, прийшовши з роботи та ввімкнувши телевізор відразу виявився дефект, половина екрана була настільки затемнена, що його неможливо було дивитися. Нічого не роблячи телевізор одразу вимкнули та вирішили звернутися за допомогою до професіоналів.
Коли телевізор увімкнули в сервісному центрі зображення на екрані було, але права сторона була сильно затемнена та видно засвіти знизу (див. світлину №1). Тут видно, що від правого нижнього кута та вгору з'явився жовтий тон. Через якийсь час зображення повністю зникло, дефект проявився ще більше, про що можна судити з другої світлини. Щоб виконати діагностику та переконатися, що потрібен ремонт телевізора із заміною підсвітки, насамперед необхідно було його розібрати. Для цього телевізор перевернули екраном вниз та зняли задню кришку, яка кріпиться без болтів, а на двосторонньому скотчі та защіпках. Це дозволило отримати доступ до основних внутрішніх компонентів - материнської плати, блоку живлення, шлейфів і т.д. Для доступу безпосередньо до самої матриці майстер зняв рамку, знявши спеціальні затискачі. Важливо, що всі процеси виконували з великою обережністю, щоб не пошкодити екран та не порушити форму вигнутої панелі, оскільки його конструкція є досить складною. При огляді блоку підсвітки матриці з'ясувалося, що світлодіодні лінійки мають безліч світлодіодів, що згоріли. Мало того, несправні діоди на нижній планці в процесі нагрівання пошкодили світловод-розсіювач, який дуже сильно прогорів та плавитиметься далі, тому на екрані були засвіти (добре видно на світлині 3). Для відновлення роботи потрібен ремонт телевізора із заміною підсвітки та розсіювача.
Всі відновлювальні роботи виконувались після того, як нам вдалося замовити та купити нові оригінальні планки підсвітки матриці S_KU6.4/6.5K_55_SFL70 та світловод-світлорозсіювач (див. світлину №4). Щоб зняти несправні планки, на них за допомогою викрутки було викручено шурупи. За аналогією встановлені нові планки. Для запобігання повторній проблемі було вжито заходів щодо зменшення струму підсвітки. Перед тим, як зібрати телевізор, перевірили та переконалися, що всі світлодіоди світяться. Тільки після цього встановили новий торцевий розсіювач, вигнутий екран, рамку та задню кришку. На останній світлині видно, що після ремонту телевізора із заміною підсвітки, затемнення та засвіти на зображенні відсутні. На нові планки підсвітки та світловод, а також ремонт загалом видано гарантію.
Враховуючи вартість нових деталей (планок підсвітки матриці та світловода-розсіювача), а також складність розбирання/складання вигнутого 55-дюймового екрана, за цей ремонт сплачено 5500 грн.
У цьому телевізорі з вигнутим екраном був складний дефект, що виражається у вертикальному затемненні праворуч від центру, засвітами знизу, а також появою жовтизни від правого нижнього кута та до верхньої рамки. Він виявився через те, що на торцевих планках згоріло багато світлодіодів. На нижній планці в процесі нагрівання вони пошкодили світловод-розсіювач, який сильно прогорів. Це вимагало заміни цих деталей, які не підлягали відновленню. Оскільки цей телевізор від популярного виробника Samsung з великою діагоналлю екрана, у якого вигнута конструкція, був потрібний досвід фахівців, які виконують ремонт. Несправність могла бути викликана як занадто активним використанням телевізора, так і дефектом, що виник на етапі виробництва. У торцевій підсвітці світлодіоди розташовані вздовж краю екрана. Це часто призводить до концентрації тепла у вузькій смузі, що ускладнює завдання охолодження. Вигнуті телевізори із тонким корпусом, що обмежує простір для встановлення систем охолодження. Це особливо важливо для світлодіодів, оскільки вони виділяють тепло. Тому для запобігання перегріву та зниження довговічності потрібне ефективне охолодження. При нерівномірному розсіюванні тепла може виникнути локальне перегрівання в деяких ділянках екрана, що призводить до зниження яскравості або навіть пошкодження світлодіодів. Вигнута форма екрана ускладнює досягнення рівномірного тепловідведення, особливо якщо площа екрана велика.
Підсвітка є однією зі найуразливіших частин сучасного телевізора, оскільки вона складається з світлодіодів, які можуть вийти з ладу з низки причин. Занадто висока яскравість екрана може призвести до швидкого зношування світлодіодів підсвітки. Саме тому рекомендується встановити яскравість на рівні, який комфортний для очей та не перевищує середній рівень. Якщо телевізор не використовується тривалий час, його краще вимикати. Це допоможе уникнути перегріву не лише підсвітки, а й інших компонентів. Якщо в телевізорі передбачено режим енергоощадження або автоматичне регулювання яскравості, їх необхідно увімкнути. Це допоможе знизити навантаження на підсвітку, адаптуючи її яскравість до навколишніх умов. Замовнику доведено до відома про те, що через свої конструктивні особливості (вигнутий телевізор з тонким корпусом), в торцевій підсвітці світлодіоди знаходяться вздовж краю екрана. Оскільки вони виділяють велику кількість тепла, при цьому мало охолоджуються, це може викликати виникнення несправності.
Коментувати