32" телевізор з LED підсвіткою ЛГ 32LB563U, що увійшов в лінійку 2014 року, відрізняється не тільки ефектним дизайном, але і сучасним функціоналом. За високу якість об'ємного звуку відповідає двухканальная аудіосистема з сумарною потужністю 20 Вт. Прийом сигналу виконується за допомогою вбудованого цифрового (DVB-T2, DVB-C, DVB-S2) тюнера. Серед портів та роз'ємів - HDMI, SCART, USB, MHL та інші. За високу якість зображення відповідає потужний процесор Triple XD Engine.
У телевізорі темний екран, не видно зображення, з такою несправністю він поступив в нашу майстерню. Імовірно проблема в підсвітці, про що можна остаточно стверджувати після проведеної діагностики. Це не перша його несправність, оскільки більше року тому ми вже виконували його ремонт, який за безготівковим розрахунком був оплачений компанією Голдбері. Тепер знову вийшов з ладу цей же телевізор, ремонт підсвітки швидше за все буде складним та дорогим.
Після того, як телевізор розібрали, з'ясували, що в даній моделі використовується матриця NC320DUN, а LED підсвітка складається з трьох планок, на кожній з яких по 6 світлодіодів (див. світлину №3). Повністю протестувавши весь телевізор, ремонт підсвітка виявився неминучим, що повністю підтвердило припущення майстра. Як виявилося, проблема саме в ній - з ладу вийшли ліхтар матриці та блок живлення підсвічування, згорів один світлодіод, який необхідно перепаяти.
Ми відновили працездатність модулів, що вийшли з ладу, зробили коригування струму світлодіодів, перепаяли один LED3v. Тепер на екрані телевізора, ремонт підсвітки виявився максимально результативним, з'явилося якісне зображення - яскраве та контрастне, без будь-яких спотворень або дефектів. Підсвітка також рівномірна по всій матриці. На цей ремонт замовник отримав гарантію.
Ремонт ліхтаря матриці та блоку живлення підсвітки телевізора, а також перепайка світлодіода коштували 1200 грн.
Особливістю LED телевізорів є той факт, що підсвітка складається з світлодіодів, які послідовно підключені на планках (стрінгах). Відповідно, якщо один з них виходить з ладу, підсвічування працювати не буде, тому без ремонту, як в даному конкретному випадку, не обійтися.
Опираючись на багаторічну практику, головна причина, по якій з ладу виходять світлодіоди, є те, що виробникам телевізорів вигідно, щоб підсвітка працювала на максимумі, що в свою чергу призводить до її прискореного вигоряння. Саме тому, щоб уникнути ремонту в подальшому, рекомендовано зменшувати яскравість при перегляді улюблених передач.
Коментувати