Однофазний стабілізатор напруги релейного типу Форте ACDR-10000 китайського складання оснащений захистом від перегріву, короткого замикання, стрибків напруги, а також функцією затримки вмикання після відключення, завдяки чому надійно захищає побутові електроприлади від перевантаження. Модель із вхідною напругою 100-260 В, вихідною напругою 220 В, потужністю 10000 ВА та робочою частотою 50 Гц. Пристрій з вертикальним кріпленням та металевим корпусом, невеликою вагою 17 кг, у ньому використовується повітряне охолодження. До особливостей моделі можна віднести те, що мережеві перешкоди фільтруються без перекосів діапазону, стабілізатор практично не шумить при роботі, у нього чітке стеження за вхідною напругою, що здійснюється мікропроцесором.
Замовник звернувся до нашого сервісного центру, оскільки у роботі стабілізатора виникли проблеми. Зокрема, при вмиканні чути, що всередині постійно щось клацає. Також він повідомив, що менш як рік стабілізатор уже ремонтували в іншому сервісі, але через зовсім невеликий час він знову зламався, тому потрібен повторний ремонт стабілізатора напруги. Також з'ясували, що пристрій використовується в приватному будинку, до нього підключена побутова техніка, у тому числі телевізор, кондиціонер, колонки та інша апаратура.
При вмиканні приладу в сервісному центрі хаотично спрацьовувало реле та вибивало пробки. На першій світлині видно, що корпус стабілізатора напруги білого кольору у відмінному стані, на ньому відсутні механічні пошкодження у вигляді подряпин, потертостей або забруднень. Коли стабілізатор розкрили, то побачили, що на одній із деталей приклеєна паперова етикетка. На ній написано, що за попереднього ремонту, який виконувався 15.07.2020 року, було зроблено діагностику плати та чищення реле, на яких було сильне окислення (див. світлини №2 та 3). На другій та п'ятій світлині також видно, що внутрішні бічні панелі дуже запилені. Виконана нами поглиблена діагностика показала, що повторний ремонт стабілізатора напруги є максимально актуальним, оскільки з ладу вийшла плата управління.
Для отримання позитивного результату виконано відновлення живлення процесорної частини, на платі управління перепаяно багато різних деталей, включаючи електролітичні конденсатори (див. світлину №5). Крім того, виконано чищення реле від забруднень, про що свідчить четверта світлина. Після описаного повторного ремонту стабілізатора напруги він працює добре, клацання всередині зникло, реле спрацьовує добре. На першому знімку видно, що для перевірки роботи стабілізатора була підключена лампа, що випромінює інтенсивне біле світло, вхідна напруга становить 216 В, а вихідна 219 В. На цей ремонт поширюється гарантія.
За ремонт плати управління з заміною на ній несправних компонентів, відновлення живлення процесорної частини, чищення реле від забруднень, клієнт заплатив 800 грн.
Виникнення такої несправності в цьому стабілізаторі напруги та повторного ремонту викликане тим, що несправною виявилася плата управління, потрібно було відновлення живлення процесорної частини. Крім того, через те, що на реле зібралася неприпустима кількість бруду, вони не коректно спрацьовували, тому було чути, що всередині щось клацає. Реле може засмічуватися пилом та дрібним сміттям, яке осідає на його контактах та механізмах. Це може призвести до поганого контакту, іскріння та перегріву. При високій вологості може утворюватися конденсат, що призводить до окислення контактів реле, що також погіршує його роботу.
Замовнику рекомендовано експлуатувати надалі цей стабілізатор напруги, який після повторного ремонту у захищеному від вологи та забруднень приміщенні. Якщо цим знехтувати, на реле знову збиратиметься пил, бруд або волога, тому рано чи пізно це знову стане причиною його виходу з ладу. Відповідно знову буде потрібно ремонт, вже третій за рахунком. Також бажано прилад не перевантажувати! Загальне навантаження повинне знаходитися в межах встановленої норми, що дорівнює 10 кВт.
Коментувати