Порівняно недорогий великогабаритний РК телевізор Хітачі 55HL15W69 (Hitachi), зібраний у грудні 2017 року (Англія), наділений розумною функціональністю (ОС Opera Smart TV), а також просунутим комунікаційним арсеналом. Модель з 55-дюймовим LCD-екраном та LED-підсвічуванням, високою 4К роздільною здатністю 3840x2160 пікселів та підтримкою технології HDR. Можливості приймання цифрового та аналогового сигналів телемовлення досягаються внаслідок підтримки стандартів DVB-T2, DVB-S2, DVB-C та PAL, SECAM, NTSC. Зручно керувати телевізором можна за допомогою багатофункціонального пульта дистанційного керування (One Remote Control), що передбачений у комплекті постачання. До інших незаперечних переваг моделі варто віднести наявність бездротового модуля Wi-Fi, трьох портів HDMI, а також таймера сну. Справжні поціновувачі хорошого звуку не будуть розчаровані, тому що в телевізорі використовується акустика загальною потужністю 20 Вт, доповнена технологією DTS TruSurround.
З міста Чорноморка Одеської області надійшов несправний телевізор, у якого під час увімкнення на екрані пише, що немає доступу до мережі Інтернет, висвічується помилка UI-800-3, після чого він самостійно вимикається. Телефоном замовник повідомив, що знайти в рідному місті сервісну майстерню, де можна було б виконати ремонт телевізорів Hitachi з такою проблемою він не зміг. З цієї причини ухвалив рішення відправити його до нашого сервісного центру (м. Київ), оскільки йому вкрай важливо, щоб відновити працездатність цього телевізора. Це пов'язано з тим, що телевізор придбано нещодавно (у 2018 році), а також з тим, що ця модель зібрана в Англії. Разом із несправним телевізором користувач надіслав пульт дистанційного керування. Ми ніколи не відмовляємо своїм клієнтам у такій послузі, як ремонт телевізорів Hitachi, тому прийняли його у роботу.
Коли телевізор увімкнули в сервісному центрі на екрані не було заставки, англійською мовою висвітлилося повідомлення, що доступ до інтернету відсутній та помилка UI-800-3 (добре видно на першій світлині), після чого телевізор сам вимкнувся. Загальний стан цього телевізора хороший, рамка та матриця без механічних пошкоджень, при цьому на другій світлині можна побачити, що задня стінка дуже запилена. Етикетка з інформацією про цю модель добре збережена (див. світлину №3), на ній можна легко дізнатися про технічні характеристики телевізора. Перш ніж виконувати ремонт телевізорів Hitachi, необхідно точно визначити причину, через яку виникла така несправність. Після проведеної поглибленої діагностики стало зрозуміло, що проблема виникла у роботі материнської плати (Main Board), потрібна прошивка телевізора, відповідно для ремонту телевізорів Hitachi є всі підстави.
Насамперед необхідно було відновити працездатність плати Main Board, що вийшла з ладу. Для цього на ній перепаяли багато різних несправних радіодеталей, включаючи діоди, резистори, кілька електролітичних конденсаторів із різними маркуваннями. Крім того, перепаяли одну мікросхему. Подальший ремонт телевізорів Hitachi полягав у прошивці телевізора, тобто змінили програмне забезпечення телевізора, яке було виконано ще на виробництві на нову версію. В результаті заявлену несправність вдалося ліквідувати, на останній світлині видно, що після ремонту телевізорів Hitachi доступ до мережі Інтернет є, помилка UI-800-3 зникла, а заставка з'явилася, телевізор самостійно не вимикається. На виконані відновлювальні роботи замовнику видано гарантію. Повністю справний телевізор запаковано та відправлено до міста Чорноморка.
Ремонт телевізора Hitachi, що полягав у відновленні плати Main Board, на якій перепаяли багато різних деталей, включаючи мікросхему, а також прошивці телевізора, вимагав фінансових вкладень у сумі 2200 грн.
У цьому сучасному телевізорі від відомої та популярної компанії Hitachi була досить не проста несправність, для усунення якої знадобився не тільки досвід фахівців, а й наявність спеціального ремонтного обладнання. Це викликано тим, що з ладу вийшла материнська плата, де було багато несправних радіодеталей, включаючи мікросхему. Також для вирішення проблеми знадобилася прошивка телевізора, яка покликана виправити помилки, що з'явилися в тій прошивці, яка була завантажена на виробництві.
Зв'язавшись телефоном із замовником, йому дано роз'яснення, чому в цьому телевізорі виникла така несправність та як виконувався ремонт телевізора Hitachi з її усунення. Йому також пояснили, що оновлення прошивки є процесом встановлення останньої версії програмного забезпечення на телевізор. Це дозволяє усунути наявні помилки (в цьому випадку UI-800-3), покращити роботу телевізора в цілому, а також додати нові функції. Крім того, оновлення прошивки підвищує безпеку та захист телевізора від шкідливих програм. Виходячи з цього, подібних проблем не повинно виникати. Рекомендовано періодично протирати телевізор від пилу, який також негативно позначається на роботі пристрою.
Коментувати