Активний сабвуфер Ямаха YST-SW90 (Yamaha), зібраний у Малайзії, з номінальною потужністю 90 Ватт. Модель виконана в класичному чорному кольорі, завдяки чому чудово виглядатиме в будь-якому приміщенні. Пристрій зі частотним діапазоном 23 - 170 Hz, у ньому використовується динамік 8 дюймів. Пристрій із здатністю забезпечувати музику та відео потужним басом.
Цей несправний сабвуфер, запакований у коробці від принтера, надійшов до нашої майстерні з міста Мукачево Закарпатської області. Телефоном замовник повідомив, що проблема з автоматичним вмиканням-вимкненням при подачі сигналу, грає добре, але вмикається через раз та вимикається, коли хоче. Тому потрібний ремонт сабвуферів Yamaha. Також від нього дізналися, що пристрій придбано багато років тому, він використовується досить інтенсивно та виходить з ладу не вперше. Декілька років тому вже виконувався його ремонт, при цьому пропрацювавши певний час сабвуфер знову зламався.
На першій світлині добре видно, що за досить тривалу експлуатацію на корпусі сабвуфера з'явилися подряпини та потертості, що погіршує його загальний зовнішній вигляд. Мало того, збиті кути корпусу (див. світлину №2). Пристрій повністю розібрали та дізналися, що в ньому використовується реле 0SA-SS-224DM3. Виконана діагностика показала, що ремонт сабвуферів Yamaha є обов'язковим, оскільки з ладу вийшов модуль живлення чергового режиму та підсилювача ПНЧ (підсилювача низької частоти). Попри складність ситуації, модуль можна відновити на компонентному рівні.
Для результативного ремонту сабвуферів Yamaha знадобилося відновлення модуля живлення чергового режиму та підсилювача ПНЧ. Для цього довелося перепаювати багато несправних деталей, у тому числі діоди, резистори, різні електролітичні конденсатори у кількості 4 штук, драйвер живлення. Автоматичне вимкнення та вмикання перевірені (через 5-6 хвилин після зняття сигналу - йде в черговий режим, при появі сигналу, відразу вмикається та через 5 секунд з'являється звук). Крім того, відремонтований сабвуфер протестовано протягом години на середній гучності, саме відключень не зафіксовано. На великій гучності починає хрипіти динамік, до нас переклеювали гофру, можливо погане центрування. Повністю справний сабвуфер запакований у ту ж коробку та відправлений замовнику до міста Мукачево.
За ремонт модуля живлення чергового режиму та підсилювача ПНЧ із заміною на ньому багатьох радіодеталей, що вийшли з ладу, клієнтові довелося заплатити 1100 грн.
У цьому сабвуфері, який вже досить застарів, була складна несправність, пов'язана з тим, що з ладу вийшов модуль живлення чергового режиму та підсилювача ПНЧ. Саме тому виникала проблема з автоматичним увімкненням-вимкненням при подачі сигналу, пристрій вмикався через раз та вимикався, коли захоче. Після відновлення цього модуля несправність вдалося повністю усунути.
Після правильно визначеної причини, через яку виникла ця несправність та професійно виконаного ремонту, цей вже застарілий сабвуфер від популярного виробника Yamaha зможе радувати свого власника якісною та тривалою роботою. Телефоном замовнику повідомили, що після ремонту автоматичне вимкнення та вмикання сабвуфера перевірено безпосередньо в умовах сервісного центру. Також йому повідомили про те, що при вмиканні на максимальну потужність починає хрипіти динамік. Це пов'язане з тим, що при виконанні попереднього ремонту його не якісно переклеїли. Виходячи з цього, рекомендовано не експлуатувати сабвуфер на повній потужності!
Коментувати