✓ Виконані ремонти Приймаємо в ремонт будь-яку техніку з усієї України
Теле Європа - Сервіс

Графік роботи

пн - пт з 10:00 до 18:00

субота з 10:00 до 16:00

Наша адреса

м. Київ, вул. Уманська, 35

КОНТАКТИ, Мапа

Після натискання викиду диска заклинило механізм каруселі в CD-плеєрі Denon DCM-500AE, ремонт звукової техніки.

Date Закінчення ремонту: 10.07.2021
Замовлення №: 10339
✓ Пристрій, виробник, модель

CD програвач на 5 дисків - Денон DCM-500AE китайської збірки вже достатньо застарів (роки випуску 2006 - 2007). Ця звукова техніка зі частотним діапазоном 4 - 20 000 Гц, в ній використовується 20-бітовий цифровий фільтр з 8-кратною передискретизацією. Програвач із споживаною потужністю 15 Вт, має фронтальне завантаження дисків, є підтримка відтворення CD-Audio файлів. Він наділений такими портами та роз'ємами, як вхід управління (ІЧ), RCA, а також виходом управління (ІЧ), виходом на навушники та оптичним. У комплекті до пристрою передбачено стандартний пульт дистанційного керування. Габарити пристрою 434×400×120 мм, а його вага становить 6.3 кг.

✓ Заявлена несправність замовником

Цей застарілий CD програвач надійшов зі скаргою на те, що зі слів замовника в лотку було 2 диски, після натискання викиду механізм заклинило та їх неможливо витягнути. Коли трапилася проблема, він намагався самостійно її вирішити, розібрав пристрій, але зрозумів, що нічого не зможе зробити, тому звернувся по допомогу до нашого сервісного центру. Ми виконуємо ремонт звукової техніки незалежно від виробника або року випуску пристрою, тому прийняли його в роботу. На прийманні клієнт розповів, що придбав пристрій дуже давно, приблизно 13 років тому та весь цей час експлуатував його максимально інтенсивно, причому з частими транспортуваннями в різні місця.

✓ Діагностика сервісним центром

Перша світлина підтверджує факт інтенсивного використання цієї звукової техніки. Корпус пристрою чорного кольору з подряпинами та потертостями, у деяких місцях запилений та забруднений, тому виглядає вкрай неакуратно. Щоб розібрати пристрій для проведення діагностики, довелося відкрутити всі видимі гвинти, розташовані на задній та бічних панелях. Після цього було знято верхню кришку (видно на світлині №2). Це дозволило дізнатися, що у платі управління використовується мікросхема пам'яті Samsung K4S641632N-LC75. Тут же видно, що в лотках два диски, які неможливо було витягнути. Виконана діагностика показала, що ремонт звукової техніки буде обов'язковим, оскільки проблема виникла у приводі CD, а саме, заклинений механізм каруселі.

✓ Ремонт сервісним центром

Щоб усунути вищеописану проблему виконано юстування приводу та механізму каруселі. В результаті його більше не заклинює, диски легко виймаються (див. світлину №3), однак виявилася інша несправність – диски читаються дуже погано. Це викликано тим, що з ладу вийшла лазерна головка, яка не підлягає відновленню, відповідно, потрібна її заміна. Нам вдалося замовити та купити для цієї застарілої моделі нову лазерну головку SF-P101N 16 Pin (видно на світлині №4). Надалі виконано її заміну. Для цього були від'єднані кабелі, що з'єднують лазерну головку з материнською платою, після чого вона акуратно вилучена з механізму. У це місце за аналогією вставлена ​​нова лазерна головка. Крім того, довелося поміняти один пасик. Перед тим як закривати корпус, майстер під'єднав програвач до мережі та перевірив, як працює нова головка. На останній світлині видно, що після вдалого ремонту звукової техніки на екрані синім кольором відображається номер треку та час.

✓ Загальна вартість ремонту

За ремонт, що полягав у відновленні приводу СD (юстуванні приводу та механізму каруселі), заміні лазерної головки (з урахуванням її вартості) та пасика, клієнту довелося заплатити 1300 грн.

✓ Причини несправності

Ця застаріла техніка надійшла до нас із досить складною проблемою - з лотка неможливо було витягнути два диски, оскільки заклинило механізм каруселі. Як правило, така несправність може виникати через те, що при перенесенні пристрою з лотка не виймаються диски. Крім того, була потрібна заміна лазерної головки, яка повністю вийшла з ладу та не підлягала відновленню. Ця несправність може виникати з низки причин. Це використання неякісних дисків, перегрів, різні механічні впливи (при падінні пристрою або, коли механізм працює з надлишковим зусиллям), пил та забруднення або банальне зношування лазера. Крім того, не можна не враховувати «вік» пристрою, в якому з часом електронним компонентам властиво старіти, і лазерна головка не є винятком.

✓ Рекомендації сервісного центру

Щоб продовжити термін служби та забезпечити стабільну роботу цієї застарілої звукової техніки замовнику надано наступні рекомендації. При перенесенні пристрою обов'язково виймати всі диски! Використовувати лише якісні диски, оскільки навіть невеликі подряпини або забруднення можуть призвести до проблем із відтворенням та пошкодити лазерну головку. Для цього поводитися з дисками дбайливо, зберігати їх у спеціальних футлярах, щоб уникнути подряпин та забруднень. Це допоможе уникнути пошкоджень як самих дисків, так і лазерної головки під час їх зчитування. Крім того, цей пристрій потребує періодичної профілактики. Пил та бруд можуть накопичуватися всередині нього, що призводить до погіршення якості відтворення або навіть пошкодження механізмів. Щоб цього не відбувалося, зовнішній корпус необхідно протирати сухою тканиною, уникаючи потрапляння рідини.

Коментувати

CAPTCHA
3 + 0 =
Розв’яжіть цей простий математичний приклад і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.