Однофазний побутовий стабілізатор напруги мережі релейного типу Форте ACDR-5KVA (Forte) відрізняється високою надійністю, завдяки чому зможе захистити електротехніку від електрозамикання та стрибків напруги в мережі, продовжуючи термін її експлуатації. Пристрій із номінальною потужністю 5 кВт, вихідною напругою 140-280 В, частотою 50 Гц. У стабілізатора 8 ступенів стабілізації, є цифровий вольтметр. До додаткових можливостей моделі можна віднести: повітряне охолодження, час регулювання 1-6 мс, час затримки 6/180 сек, високовольтний захист 260 +/-5 В, а також коефіцієнт потужності 0.97 %. Стабілізатор має невелику вагу та компактні габарити, що не складе труднощів при виборі місця для його встановлення.
Замовнику, який звернувся до нашого сервісного центру, потрібен ремонт стабілізаторів напруги Forte, у роботі якого виникли проблеми. Прилад перестав видавати вихідну напругу та згасла вся індикація. З розповіді клієнта з'ясували, що це не перша несправність, до нас стабілізатор вже розкривали та ремонтували, але з часом він знову вийшов з ладу. Він припускає, що, можливо, несправність викликана перевантаженням. При вмиканні стабілізатора безпосередньо у сервісному центрі не було індикації.
Під час огляду пристрою в сервісному центрі з'ясували, що пристрій у хорошому стані, до корпусу та інших його елементів претензій немає. Щоб виконати діагностику та подальший ремонт стабілізаторів напруги Forte, його повністю розібрали та з'ясували, що в цій моделі використовується реле T90-1C-12D. Виконана поглиблена діагностика показала, що з ладу вийшла плата стабілізації, яку можна відремонтувати, тому її заміна не буде потрібна.
З такою несправністю, як ця, ремонт полягав у відновленні працездатності несправної плати стабілізації. Для цього довелося перепаяти багато різних радіодеталей – діодів, резисторів, конденсаторів. Також замінили реле, що вийшло з ладу, на нове HAT902CSDC12 (див. світлину №4). В результаті індикація на екрані з'явилася, однак виявилася інша проблема - при зниженні вхідної напруги стабілізатор іде на захист. Цю несправність також усунули. Після всіх виконаних ремонтних робіт прилад протестований лабораторним автотрансформатором (ЛАТР) від 140 до 250 В. На останній світлині видно, що при вхідній напрузі 143 В вихідна напруга становить 219 В. На цей ремонт з позитивним результатом замовнику видано гарантію.
За відновлення плати стабілізації з перепаюванням несправних деталей, заміну нового реле HAT902CSDC12 клієнт сплатив 900 грн.
Вищеописана несправність, яка виникла в роботі цього стабілізатора від популярного виробника Forte, викликана тим, що з ладу вийшла плата стабілізації, на якій погоріли різні радіодеталі. Крім того, несправним виявилося реле, яке підлягало заміні. Це може бути пов'язане з тим, що пристрій постійно перевантажували, чого робити вкрай не рекомендується.
Оскільки цей стабілізатор напруги після повторного ремонту майстер рекомендував замовнику дотримуватись надалі кількох простих правил при його використанні. Зокрема, ні в якому разі прилад не перевантажувати, інакше він знову вийде з ладу. Це безпосередньо викликане тим, що при перевантаженні починають зварюватися контакти реле. Навантаження повинне становити не більше 3,5 кВт!
Коментувати