Універсальний дисковий програвач формату 5.1 – Аркам Solo Movie 5.1, зі здатністю відтворювати Blu-ray, DVD Video, CD, DivX, DVD Audio та Super Audio CD диски. Ресивер із частотним діапазоном 20 Гц – 20 кГц (± 0,2 дБ), потужністю 5 х 60 Вт (8 Ом), співвідношенням сигнал/шум 110 дБ (лінійні входи, режим Direct). Ця відеотехніка наділена 4 входами HDMI та 1 HDMI виходом, має металевий корпус, в ній використовується фірмовий підсилювач, що забезпечує високу потужність звуку. Ресивер доповнений флуоресцентним РК-дисплеєм, що відключається, з регулюванням яскравості.
До нас надійшла відеотехніка з несправністю – перестала працювати під час перегляду фільму з диска. Зі слів замовника, коли сталася проблема, він одразу ж звернувся за допомогою до іншої майстерні. Там ресивер розкрили та щось паяли, однак несправність усунути не змогли. Тепер він хоче, щоби ремонт відеотехніки Arcam виконали фахівці нашого сервісного центру. Разом із пристроєм замовник приніс пульт дистанційного керування. Також від нього дізналися, що відеотехніка використовується у приватному будинку, тому, як правило, на максимальній гучності. У сервісному центрі ресивер не ввімкнувся, хоча була індикація. Ці «симптоми» вказують на те, що несправність досить складна, відповідно ремонт буде непростим.
На перших двох світлинах видно, що зовнішній стан відеотехніки досить добрий, корпус чорного кольору чистий та акуратний, без видимих механічних пошкоджень. Перш ніж виконувати ремонт відеотехніки Arcam, її повністю розібрали та з'ясували, що в ній використовується мікросхема BA5954FM. Крім того, до нас намагалися відновлювати працездатність ПНЧ (підсилювача низької частоти), поставлено «жуки» на запобіжниках. Виконана поглиблена діагностика показала, що в ресивері несправні одночасно два модулі, а саме блок живлення та модуль ПНЧ. Коли відновили роботу блоку живлення, то виявили другу поломку, надто тихий звук із спотвореннями у правому передньому каналі, немає звуку в центральному каналі. З результатами уточненої діагностики ознайомили клієнта, який із цим погодився.
У ситуації, що склалася, для відновлення блоку живлення довелося перепаяти багато різних радіодеталей. Це кілька діодів, резисторів, електролітичних конденсаторів з різними маркуваннями. Крім того, замінили одну мікросхему, що вийшла з ладу. На модулі ПНЧ також довелося перепаяти різні несправні радіодеталі. Виконано заміну ІМС ПНЧ TDA 7293 правого фронтального каналу. Завдяки таким правильним діям, зазначені вище несправності усунені. На першій світлині добре видно, що після ремонту відеотехніки Arcam вона вмикається, про це свідчить індикація, що з'явилася на екрані, звук хорошої якості, без спотворень.
За ремонт модулів живлення та ПНЧ із заміною багатьох радіодеталей, включаючи мікросхему та ІМС ПНЧ TDA 7293 замовник заплатив 3800 грн.
Ця відеотехніка надійшла із досить складною несправністю, яку не змогли усунути у попередньому сервісному центрі. Як з'ясувалося під час діагностики, з ладу одночасно вийшли два основні модулі - блок живлення та модуль ПНЧ. Саме тому ресивер не вмикався, а також в одному з каналів взагалі не було звуку, а в іншому (правому фронтальному) звучання було надто тихе та зі спотвореннями. Виникнення таких несправностей може бути викликано різними чинниками. Наприклад, банальним навантаженням звуку, про що розповів сам користувач. Також на роботу відеотехніки негативно можуть впливати різкі перепади напруги мережі, коротке замикання на виході, надто інтенсивна експлуатація та інше.
Замовнику повідомили про те, що відеотехніка від відомого виробника Arcam могла згоріти від перевантаження звуку. Як результат, був потрібний складний та досить дорогий ремонт. Рекомендовано не допускати при подальшій експлуатації короткого замикання на виходах, при підключенні кабелів відключати живлення ресивера! Не використовувати пристрій на максимальній потужності звуку!
Коментувати