Мережевий AV-ресивер Онкіо TX-NR828 (Onkyo) наділений широким спектром переваг, до яких можна віднести підтримку багатоканального звуку аж до 7.2, частотний діапазон, що відтворюється від 5 до 100000 Гц. Крім того, виробник наділив цю модель відмінним асортиментом декодерів Dolby та DTS, великою кількістю роз'ємів, включаючи 8 входів HDMI та два виходи HDMI. Слухати радіо можна як із використанням FM/AM-тюнера, так і через онлайн-сервіси, такі як Last.fm, MP3tunes, Spotify, AUPEO, Simfy та vTuner. Мережеві можливості ресивера забезпечуються інтерфейсами Wi-Fi 802.11 b/g, DLNA, Bluetooth 2.1 та Ethernet з пропускною здатністю 100 Мбіт/сек. Додатково можна виділити наявність функції RDS, технології, що дозволяє надсилати додаткову інформацію разом зі звичайним радіосигналом.
Замовнику, який звернувся до нашої майстерні, потрібний терміновий ремонт ресиверів Onkyo, у роботі якого виникли серйозні проблеми. Зокрема, відсутній звук через порти HDMI. Від нього дізналися, що він придбав цей пристрій у 2014 році та весь цей час він працював без будь-яких збоїв. Чим могла бути викликана поява такої несправності у нього припущень немає, оскільки ресивер використовується стаціонарно на одному місці, його нікуди не переносять та не перевозять. Він був спеціально придбаний для доповнення комплекту 5.1 колонок, щоб створити якісне об'ємне звучання. Разом із несправним ресивером замовник приніс оригінальний пульт дистанційного керування.
Ми завжди беремося за терміновий ремонт ресиверів Onkyo чи будь-яких інших виробників, тому прийняли його в роботу. При вмиканні в сервісному центрі не було звуку з усіх входів HDMI, блимав індикатор HDMI на дисплеї, при цьому аналогові входи в робочому стані. Загалом загальний стан ресивера нормальний, на корпусі в деяких місцях з'явилися невеликі потертості, але не критично (див. світлину №1). З'ясувати, що стало причиною несправності, можна тільки за допомогою діагностики. З цією метою ресивер довелося розібрати, знявши для цього верхню панель, де знаходяться вентиляційні решітки, з допомогою яких гаряче повітря виходить із пристрою, запобігаючи перегрів компонентів. Всередині за час експлуатації зібрався пил, особливо його багато на лопатях вентилятора JAMICON KF1225B1E-BR (добре видно на другій світлині). У ході діагностики точно встановлено, що з ладу одночасно вийшли три важливі вузли - модуль управління, модуль живлення та плата HDMI, які можна відновити на компонентному рівні.
З такою несправністю ремонт полягав у наступному: на перерахованих вище модулях довелося перепаяти багато різних деталей - діодів, резисторів, електролітичних конденсаторів з різними маркуваннями. Крім того, на модулі керування перепаяли мікросхему, для чого використовували спеціальне ремонтне обладнання. Поряд із цим виконано HARD RESET процесора управління, іншими словами, жорстке перезавантаження ресивера, при якому система відкочується до заводських налаштувань та виконується повне системне очищення. Також виконаний ряд профілактичних робіт, що включає чищення всіх внутрішніх складових від пилу та бруду, що скупчився за час експлуатації. Після такого термінового ремонту ресиверів Onkyo, який зайняв лише кілька днів, перевірили його роботу через вхід BD/DVD, про що свідчить четверта та п'ята світлини. До відремонтованого ресивера під'єднали DVD-плеєр з диском, на екрані якого світиться час треку. На цей ремонт із позитивним результатом замовнику видано гарантію.
За відновлення модуля керування, модуля живлення, плати HDMI із заміною на них різних несправних деталей, включаючи мікросхему, HARD RESET процесора керування, чищення від пилу (з урахуванням терміновості) клієнт заплатив 2600 грн.
У цьому AV-ресивері від популярного виробника Onkyo була досить складна несправність, оскільки з ладу одночасно вийшли три важливі його модулі. А саме, модуль управління, що є по суті центральним компонентом. Саме він відповідає за управління всіма процесами всередині ресивера - обробку сигналів, управління входами та виходами, налаштування звуку, відеосигналу і т.д. Також несправним виявився модуль живлення, який необхідний для подачі необхідного електричного живлення на всі компоненти пристрою, включаючи процесори, підсилювачі, екрани, інтерфейси та інші елементи. Він забезпечує стабільне та надійне живлення, необхідне для коректної роботи ресивера. Поряд із цим, з ладу вийшла плата HDMI, яка виконує важливу роль в обробці та передачі відеосигналів та аудіосигналів через інтерфейс HDMI (High Definition Multimedia Interface). Цей інтерфейс є основним стандартом передачі як відео, так і багатоканального звуку високої якості між різними пристроями. Крім того, за досить тривалий час використання всередині ресивера зібралося багато пилу, який також негативно позначається на його роботі.
Щоб надалі уникнути термінового ремонту цього вже трохи застарілого AV-ресивера, рекомендовано дотримуватися всіх рекомендацій виробника, які є в інструкції з експлуатації. Перед підключенням HDMI кабелів необхідно обов'язково вимкнути живлення ресивера! Використовуйте лише високоякісні HDMI, аудіо- та відеокабелі для підключення джерел сигналу та колонок. Це допоможе покращити якість сигналу та уникнути втрат. Щоб захистити ресивер від перепадів напруги, які можуть пошкодити його компоненти, використовувати стабілізатор напруги або ДБЖ (джерело безперебійного живлення). Також необхідно стежити, щоб ресивер не перегрівався. Під час його роботи не можна блокувати вентиляційні отвори, це допоможе запобігти перегріву та можливим пошкодженням компонентів. Періодично його слід очищати від пилу, використовуючи м'яку суху тканину або стиснене повітря для чищення вентиляційних отворів та зовнішніх частин.
Коментувати