Телевізор 2013 року випуску - ЛЖ 42LN613V з якістю зображення у форматі Full HD 1080p, LED підсвіткою, підтримкою функції Smart TV та вбудованим Wi-Fi модулем. Модель готова порадувати якісним, чітким та контрастним зображенням, оскільки частота розгортки матриці становить 200 Гц, роздільна здатність 1920x1080 пікселів при кутах огляду 178°/178°. Телевізор з можливістю приймання сигналів, як аналогового, так і цифрового телебачення, для чого виробник забезпечив його двома відповідними тюнерами. Цифровий тюнер із підтримкою таких стандартів телемовлення, як DVB-T2, DVB-С та DVB-S2. Потужний звуковий супровід досягається завдяки двом 10-ватним стереодинамікам. У телевізора 3 роз'єми HDMI, 3 USB, 1 SCART та інші. Додатково телевізор має меню швидкого запуску, годинник, режим експерт, захист очей, АВ режим, зменшення цифрових шумів.
У телевізорі немає підсвітки, зображення на екрані не відображається, однак звук є і він гарної якості. З цією несправністю телевізор поступив до нашої сервісної майстерні. Враховуючи накопичений досвід, найшвидше буде потрібний терміновий ремонт для підсвітки телевізора, що буде встановлено за результатами проведеної діагностики. На прийманні замовник повідомив інформацію про те, що придбав цей телевізор у 2014 році. У процесі демонстрації в магазині налаштування зображення були виставлені продавцем на максимальні значення, оскільки при вмиканні виникло відчуття, що насиченість зображення недостатня. Протягом усіх цих років телевізор експлуатувався з цими налаштуваннями. Замовник попросив, щоб ремонт виконали терміново, оскільки не звикли обходитись без телевізора, який у ввімкненому стані практично цілий день.
Коли телевізор увімкнули на прийманні, то відразу стало зрозуміло, що проблема саме у підсвітці, оскільки вона була повністю відсутня. Однак, щоб дізнатися, як виконувати цей терміновий ремонт для підсвітки телевізора, необхідно його розібрати та виконати ряд діагностичних робіт. У цій моделі використовується матриця LC420DUE(SF)(R1), материнська плата NC4_M_TU24. У підсвітці передбачено п'ять планок, на кожній з яких розташовано десять світлодіодів. Як з'ясувалося, на кожній планці є світлодіоди, що згоріли, деякі ще працюючі згорять найближчим часом. Наприклад, світлодіод на середній планці (третій зліва) прогорів настільки сильно, що навіть оплавився ковпачок лінзи та частина металевої основи, до якої він кріпиться (добре видно на світлинах №3 та 4). У цій ситуації найбільш розумним рішенням буде ремонт, що полягає в заміні всієї підсвітки телевізора у ліхтарі матриці, оскільки перепаювання всіх несправних світлодіодів є недоцільним. Замовник схвалив виконання такого ремонту, оскільки для нього максимально важливо, щоб він виявився успішним та був зроблений у найкоротші терміни.
Всі роботи з відновлення були виконані після успішного замовлення та придбання нового комплекту планок підсвітки LED LG 42″ ROW2.1 Rev 0.6 42″ ROW2.1 Rev 0.0 (5шт) із ліхтаря матриці LC420DUE. На п'ятій світлині телевізор з новою підсвіткою, всі без винятку світлодіоди світяться яскравим світлом, так як їм і належить. Для замовлення, купівлі та термінового ремонту для підсвітки телевізора знадобилося лише 5 днів. В результаті проблема вирішена максимально позитивно, зображення на екрані з'явилося, воно відмінної якості, про що свідчить перша світлина. Замовнику надано гарантію на проведений ремонт та новий комплект підсвітки.
З урахуванням вартості комплекту з трьох планок підсвітки екрана матриці LC420DUE, ціна цього термінового ремонту склала 2500 гривень.
У цьому телевізорі не було підсвітки через те, що на кожній планці (всього 5 штук) були світлодіоди, що згоріли, або вже догоряли. Вони могли вийти з ладу в будь-який момент, причому в найближчому майбутньому. Багаторічний досвід виконання таких ремонтів показує, що недоцільно їх перепаювати. Більш раціональний спосіб розв'язання проблеми – це заміна всього комплекту, що і було зроблено. Така несправність могла бути спричинена тим, що протягом 7 років з моменту придбання телевізора він експлуатувався з налаштуваннями на максимальних рівнях, які були встановлені продавцем у магазині.
Замовник, який прийшов забрати відремонтований телевізор, запевнений у тому, що після ремонту, пов'язаного з повною заміною підсвітки, подібні проблеми не повторяться. Щоб продовжити якісну роботу нової підсвітки, йому рекомендовано перед використанням телевізора зайти в налаштування зображення та обов'язково зменшити з максимальних рівнів. Найкращими налаштуваннями яскравості та підсвітки можна вважати рівні 60-70. Якщо цього не зробити, підсвітка знову працюватиме на межі, тому рано чи пізно вийде з ладу.
Коментувати