Самсунг UE43NU712U – це доступний 4К-телевізор, який наділений інноваційною програмною функціональністю. Модель, що зібрана у 2018 році з вбудованим цифровим тюнером, який підтримує такі стандарти мовлення, як DVB-T2, DVB-S2, DVB-C. Телевізор з 43-дюймовою LCD матрицею з LED-підсвіткою та високою роздільною здатністю 3840x2160 пікселів. У цьому телевізорі передбачена апаратна підтримка технологій локального затемнення UHD Dimming та HDR. За якість звуку в телевізорі відповідають два 10-ватні динаміки та технологія об'ємного звучання Dolby Digital Puls. Безперечною перевагою пристрою є наявність функції Smart TV під керуванням операційної системи OS Tizen та вбудованого модуля Wi-Fi. З наявних портів та роз'ємів можна виділити 3 HDMI, 2 USB 2.0, компонентний та композитний входи та інші. За своєю конструкцією телевізор передбачає сумісність із настінною кронштейною системою VESA 200x200 мм.
У телевізорі, який доставили в нашу майстерню, досить складна несправність - на екрані немає підсвітки зображення, тобто він повністю чорного кольору, малюнок не проглядається, відповідно перегляд не можливий. Від замовника дізналися, що коли телевізор працював, то знизу були засвіти, які він попросив по можливості прибрати. Виходячи з багаторічного досвіду виконання подібних ремонтів, імовірно проблема саме в підсвітці, однак, чи можна її відновити або буде потрібна заміна підсвітки та розсіювача телевізора можна буде сказати тільки після проведеної діагностики. Замовник також повідомив, що телевізор використовується лише кілька років, однак від початку було помітно, що на екрані невеликі засвіти, при цьому особливу увагу на цей факт не звернули, використовуючи телевізор у тому режимі, що й завжди.
Загальний стан цього телевізора хороший, коли його ввімкнули в сервісному центрі підсвітки не було. Щоб достеменно дізнатися, що стало причиною виникнення несправності, а також, як надалі виконувати ремонт, телевізор довелося розібрати. Це дозволило з'ясувати, що в ньому використовується блок живлення BN4400947A, трансформатори MQHAD015790, MQ6AH038530. За допомогою діагностики з'ясували, що гарантовано потрібна заміна підсвітки та розсіювача телевізора. Це пов'язано з тим, що після того, як були протестовані всі світлодіоди, стало зрозуміло, що багато з них повністю перегори та навіть оплавилася основа під ними (див. світлину №4), а деякі вже на стадії вигоряння. Також заміні підлягає світловод-розсіювач, який підплавився та почав тріскатись (видно на світлинах №3 та 5), звідси й були засвіти на зображенні. З результатами діагностики ознайомили клієнта, який погодився на виконання такого ремонту.
Для того, щоб виконати заміну підсвітки та розсіювача телевізора необхідно було замовити та купити нові оригінальні деталі. Нам вдалося це зробити, замовивши у перевірених постачальників новий комплект LED підсвітки AOT-43-NU7100F-2X28-3030C, а також новий світловод-розсіювач 43". Після отримання необхідних деталей виконано результативну заміну (див. світлину №2), зроблено також зниження струмів підсвітки. В результаті зображення на екрані з'явилося, воно яскраве та насичене, всі засвіти зображення знизу зникли, про що свідчить перша світлина.
За заміну комплекту планок LED підсвітки AOT-43-NU7100F-2X28-3030C, світловода-розсіювача 43" з урахуванням їхньої вартості, а також зниження струмів підсвітки замовник заплатив 3200 грн.
У цьому телевізорі не було підсвітки, оскільки вона повністю вийшла з ладу, в результаті чого була потрібна заміна не тільки цілого комплекту LED підсвітки AOT-43-NU7100F-2X28-3030C, але і світловода-розсіювача 43", який оплавився в місцях, де світяться світлодіоди, та на якому почали з'являтися тріщини. Це призвело до того, що внизу на екрані були засвіти, що заважають перегляду. Виникнення такої несправності в сучасних телевізорах, і Samsung не виняток, є досить поширеною. Вона може виникати з різних причин, але оскільки цей телевізор експлуатується не такий тривалий час (лише кілька років), швидше за все це пов'язано з виробничим браком.
Замовник запевнений у тому, що після такого ремонту із заміни всього комплекту підсвітки, світловода-розсіювача та зниження струмів підсвітки, подібних проблем не виникатиме. Після вмикання телевізора, з боку користувача вкрай важливо перевірити налаштування зображення, та ті, які на максимальних рівнях, в обов'язковому порядку трохи зменшити. Насамперед це стосується яскравості та підсвітки (оптимальний рівень 60-70).
Коментувати