Бравіс LED-49D2000 - це телевізор з 49-дюймовою матрицею, LED підсвічуванням та Full HD роздільною здатністю 1920x1080 пікселів. Завдяки наявності таких портів та роз'ємів, як HDMI та USB, ця модель є чудовим рішенням для трансляції домашньої фільмотеки, фотографій та аудіо композицій. Телевізор з кутами огляду 170°, як по горизонталі, так і по вертикалі, яскравістю екрана 250 кд/м² та контрастністю 3500:1. За високу реалістичність звучання відповідають два високоякісні динаміки потужністю по 8 Вт кожен. У телевізорі використовується аналоговий тюнер, який підтримує стандарти мовлення PAL, SECAM, NTSC.
Цей телевізор, придбаний замовником у 2016 році, надійшов до нашої майстерні з досить поширеною проблемою – немає підсвітки екрана, силуети при цьому видно, але звук залишається. На прийманні замовник повідомив, що коли сталася проблема він самостійно вивчив подібні проблеми в YouTube та переконався, що найшвидше потрібен ремонт підсвітки телевізорів Бравіс, оскільки на це вказують усі «симптоми». Він також припускає, що несправність спричинена занадто інтенсивною експлуатацією телевізора.
Щоб виконати діагностику та переконатися в тому, що дійсно потрібен ремонт підсвітки телевізорів Бравіс, його необхідно було розібрати. Щоб при розбиранні не пошкодити екран, який повернутий лицьовою стороною донизу, під нього постелили м'яку тканину. Ця модель цікава тим, що задня кришка складається з двох частин. Викрутивши гвинти та знявши нижню частину, можна побачити всі основні плати телевізора, включаючи БЖ, материнську плату, плату Т-кон. Тут є наклейка з інформацією, що в телевізорі використовується матриця C490F15-E2-L (дивитися світлину №2). Діставшись безпосередньо до самої підсвітки, телемайстер побачив, що вона складається з 5 планок, на кожній з яких по 10 світлодіодів. Всі 50 світлодіодів були протестовані за допомогою LED тестера та в результаті перевірки виявлено, що 2 з них не функціонують та потребують заміни (видно на третій світлині). Це підтверджує, що припущення про необхідність ремонту підсвітки телевізорів Бравіс виявилося цілком обґрунтованим.
З такою несправністю телемайстер виконав відновлення планок LED підсвітки матриці, на яких перепаяв світлодіоди 2835 3V в кількості двох штук. Також виконав заниження струмів підсвітки, тобто зменшення струму, що подається на світлодіоди, що призводить до зниження їх яскравості. Такі дії гарантовано позитивно позначаться на її подальшій роботі. На світлинах під номерами 4 та 5 спостерігається яскраве світло всіх світлодіодів, що підтверджує успішне виконання поставленого завдання. Після правильного ремонту підсвітки телевізорів Бравіс його робота протестована в умовах сервісного центру. Тільки після завершення цього процесу телевізор було зібрано у зворотному порядку. На першій світлині добре видно, що картинка на екрані з'явилася, засвітів немає, зображення відповідає всім параметрам. Тут видно, що майстер перевірив роботу функцій, наприклад, прозорість встановлена лише на рівні 2, включений синій фон та нагадування, однак вимкнені блокування кнопки та Демо. На цей ремонт підсвітки телевізорів Бравіс видано гарантію.
Ремонт планок підсвітки, на яких було перепаяно 2 світлодіоди 2835 3V, заниження струмів світлодіодів коштував клієнту 1800 грн.
У цьому телевізорі від популярного виробника Бравіс не було підсвітки, але проглядалися силуети через те, що на двох планках перегоріли світлодіоди в кількості двох штук. Цього цілком достатньо, щоби телевізор вийшов з ладу, а саме зникло зображення. У будь-якому сучасному телевізорі підсвітці відведено максимально важливу роль. Саме вона впливає на якість зображення та є ключовим елементом для забезпечення видимості зображення на екрані. Підсвітці властиво проходити через рідкокристалічні шари та впливати на яскравість, контрастність та чіткість картинки. Мало того, саме підсвітка визначає яскравість екрана, чим яскравіше вона буде, тим яскравіше зображення на екрані. Її налаштування вкрай важливе як для продовження служби світлодіодів, так і для комфорту очей.
Коли замовник прийшов, щоб забрати відремонтований телевізор, йому дано кілька рекомендацій, як продовжити роботу підсвітки в телевізорі. В першу чергу важливо не встановлювати максимальну яскравість підсвітки, оскільки вона може прискорити зношування світлодіодів. Постійно високе навантаження на підсвітку призводить до швидшого погіршення її роботи. В обов'язковому порядку уникати перегріву, для цього переконатися, що телевізор використовується в добре вентильованому місці. Уникати його розміщення в занадто жарких або сонячних місцях, наприклад, поряд з обігрівачами, прямим сонячним промінням або поблизу джерел тепла. І останнє, не варто залишати на тривалий час телевізор у режимі очікування (standby), оскільки це може також зношувати компоненти підсвітки. Найкраще вимикати телевізор повністю, коли він не використовується. Такі прості рекомендації допоможуть уникнути подальшого ремонту.
Коментувати