Активний односмуговий сабвуфер ДжиБіЕль LS120P (JBL) з максимальною потужністю 700 Вт, діапазоном частот, що відтворюються 25 - 150 Гц, частотою кросовера 50 - 150 Гц. Цей сабвуфер китайського складання з 300-міліметровим НЧ-динаміком, максимально ефективним підсилювачем з номінальною потужністю 400 Вт та високоякісним корпусом з елегантними лакованими панелями із чорного дерева. Користувач має можливість регулювати частоту зрізу фільтра та фазу звукового сигналу.
Сабвуфер надійшов зі скаргою на те, що взагалі не видає звуку, світлодіод не світиться ні червоним, ні зеленим кольором. Тому потрібний ремонт сабвуферів JBL. Зі слів замовника, за весь час експлуатації несправність виникла вперше, відповідно раніше ремонт ще не виконувався. Також від нього дізналися, що пристрій придбано кілька років тому та весь цей час експлуатується максимум із 50% навантаженням із живленням через стабілізатор. Крім того, жодних стрибків напруги не було. Виходячи з цього, якихось припущень чому виникла несправність у нього немає.
У сервісному центрі пристрій не ввімкнувся та взагалі не було індикації. На першій світлині добре видно, що сабвуфер у хорошому стані, має акуратний корпус, на якому відсутні будь-які механічні пошкодження. Після того, як пристрій розібрали, з'ясували, що в ньому використовується плата 104-A05298A00-E. Насамперед майстер виконав діагностику, за допомогою якої з'ясував, що з ладу вийшов модуль живлення, на якому погоріло багато деталей, включаючи мікросхему, відповідно ремонт сабвуферів JBL повинен бути спрямований на його відновлення.
В цьому випадку ремонт полягав у наступному: на блоці живлення, що вийшов з ладу, перепаяні різні несправні деталі, в тому числі електролітичні конденсатори 330,0 * 16 В Low ESR в кількості трьох штук та одна мікросхема. В результаті після такого ремонту сабвуферів JBL він увімкнувся, індикація та звук з'явилися (на останній світлині видно, що лампочка світиться зеленим кольором). Це був досить складний ремонт, оскільки складна схемотехніка блоку живлення та сабвуфера загалом. На його виконання довелося задіяти спеціальне ремонтне обладнання.
За ремонт модуля живлення, на якому були перепаяні різні деталі, що згоріли, включаючи мікросхему, замовник заплатив 3500 грн.
Основною причиною того, що цей сабвуфер від популярної компанії JBL не вмикався та не було індикації є те, що з ладу вийшов модуль живлення, на якому погоріли різні радіодеталі, включаючи конденсатори та мікросхему. Виникнення такої проблеми може бути спричинене різними факторами, наприклад, блок живлення може згоряти при короткому замиканні, перевантаженні, використанні неякісних деталей. Оскільки зі слів замовника пристрій використовується через стабілізатор напруги, вплив на пристрій різких перепадів напруги виключається.
Замовника повідомили про те, що попри професійно виконаний ремонт, цей сабвуфер не застрахований при подальшій експлуатації від появи подібних проблем. Якщо таке станеться не факт, що доведеться змінювати плату, оскільки її відновлення може виявитися нерентабельним. Імовірно, що апарат міг згоріти через використання в ньому неякісних деталей, наприклад, висохла ємність конденсатора, що спровокувало вихід з ладу інших компонентів. При виникненні надалі проблем рекомендовано якнайшвидше звернутися за допомогою до фахівців.
Коментувати