Трансляційний підсилювач звуку Берг RAMFI-120EN (Berg) призначений для підключення джерел звуку та подальшого їх посилення при побудові систем фонового озвучування та оповіщення економ-класу в офісах, магазинах, школах та інших об'єктах. Пристрій з вихідною потужністю 120 Вт, частотним діапазоном 80 Гц – 16 кГц та співвідношенням сигнал/шум > 70 дБ. До особливостей моделі належить наявність вбудованого аудіо плеєра (USB/SD) та FM тюнера, 6 зон 70/100 В з індивідуальним контролем гучності, 4 мікрофонні входи з керуванням на передній панелі, 2 лінійні RCA входи, вхід EMC. Підсилювач звуку із захистом від перегріву, перевантаження та короткого замикання. Пристрій із габаритами 418 x 88 x 318 мм та вагою 9,5 кг.
Цей підсилювач звуку надійшов до нашої сервісної майстерні з проблемою - не вмикається, відсутня індикація. На прийманні замовник повідомив, що пристрій близько п'яти років досить інтенсивно використовується у невеликому магазині для виконання рекламних повідомлень, а також для проведення різноманітних акційних заходів, у яких беруть участь покупці. Оскільки несправність виникла вперше, раніше ремонт підсилювачів звуку Berg ще виконувався. Оскільки пристрій потрібний для щоденного використання з метою залучення покупців, замовник попросив, щоб усі відновлювальні роботи були виконані якнайшвидше.
На першій та другій світлині видно, що в цілому стан підсилювача звуку непоганий, однак його корпус дуже запилений. У сервісному центрі він теж не ввімкнувся, не було індикації та не було значення на екрані. Щоб ремонт підсилювачів звуку Berg був максимально результативним, необхідно точно визначити причину, через яку виникла несправність. Для цього завжди виконується діагностика. Щоб її провести пристрій необхідно було розібрати, для чого довелося зняти верхню панель, відкрутивши гвинти (див. світлину №3). Поглиблена діагностика показала, що несправність досить складна, оскільки з ладу вийшов модуль ПНЧ (підсилювача низької частоти), несправна схема захисту.
Для відновлення модулів, що вийшли з ладу, майстер перепаяв на них багато різних компонентів. До них входять кілька резисторів, діод 1N 4148, електролітичні конденсатори з різним номіналом, включаючи 10,0 мкФ (добре видно на світлині №4). Для виконання такого ремонту підсилювачів звуку Berg довелося використати спеціальне обладнання. Внаслідок цього пристрій увімкнувся, індикація на екрані з'явилася, про що свідчить остання світлина. Тут же видно, що замовнику видано квитанцію нашого сервісного центру із зазначенням адреси, телефонів та інших координат, за якими можна зв'язатися з нами, а також гарантійними умовами ремонту. Як і просив замовник, ремонт виконали всього за кілька днів.
Цей складний ремонт з відновлення модуля ПНЧ та схеми захисту, на яких довелося міняти різні несправні деталі, коштував клієнту 3000 грн та був сплачений за безготівковим розрахунком з ФОПу.
У цьому трансляційному підсилювачі звуку від компанії Berg була досить складна несправність, викликана тим, що з ладу вийшов модуль ПНЧ (підсилювача низької частоти). Саме він у підсилювачі звуку відповідає за обробку та посилення низькочастотного сигналу, що є ключовим для відтворення глибоких та потужних басів. До його основних функцій входить посилення басових частот, стабілізація сигналу, а також підтримка потужності. Поряд з цим з ладу вийшла схема захисту, яка забезпечує безпечну роботу підсилювача звуку, запобігаючи пошкодженню як внутрішніх компонентів, так і пристроїв, що підключаються, продовжуючи термін служби всієї аудіосистеми. Її основними функціями є захист від перевантаження струмом, захист від короткого замикання, від неправильного підключення та тепловий захист. І той, і інший модуль вдалося відновити на компонентному рівні.
Враховуючи той факт, що цей підсилювач інтенсивно використовується в магазині, відповідно це має виконуватися за всіма правилами, які рекомендує компанія виробник. Замовнику порадили знайти та вивчити інструкцію з експлуатації до цього пристрою, особливу увагу приділивши розділу «Заходи безпеки», в якому є такі підпункти, як коректно встановлювати підсилювач та правильно використовувати. Зокрема, періодично очищати підсилювач від пилу та бруду, не використовувати пристрій протягом тривалого часу зі спотвореним звуком. Також дуже важливо не встановлювати обладнання у вологих або запорошених місцях. А також ділянках, схильних до впливу прямих сонячних променів, поряд з нагрівальними приладами, або в місцях, де є дим, сажа або пара. Інакше це може призвести до пожежі або ураження електричним струмом.
Коментувати