AV-ресивер Ямаха RX-V2700 формату 7.1 з частотним діапазоном 10Гц – 100кГц, коефіцієнтом гармонічних спотворень 0.04 відсотків (20Гц-20кГц) та відношенням сигнал/шум 100дБ. Модель, зібрана в Малайзії, з номінальною вихідною потужністю 7х200Вт, наділена режимами прослуховування Dolby Digital, Dolby Digital EX, Dolby Prologic II (3 режими), Dolby Prologic Iix (3 режими), DTS, dts-es (3 режими) , DTS-NEO:6 (2 режими), hi-fi dsp (10 режимів), Cinema DSP (13 режимів). Ресивер сумісний з Інтернет радіо, музичними файлами ПК, портативними аудіо плеєрами USB, а також flash накопичувачами. Він підтримує стандарт мережі DLNA. Конверсія всіх аналогових відеосигналів до роздільної здатності 720p/1080i виконується через вихід HDMI.
У наш сервісний центр з ремонту ресиверів надійшов прилад із досить складною проблемою - AV-ресивер не вмикається, чергового режиму теж немає. На прийманні замовник повідомив, що придбав пристрій давно та використовує його досить інтенсивно, однак акуратно (ресивер встановлений стаціонарно, його нікуди не переносять). Попри це, несправність проявляється не вперше, кілька років тому ресивер уже ремонтували. Замовник попросив, щоб ремонт було виконано терміново. Він також озвучив свої припущення про причину виникнення несправності, вказуючи на те, що, як правило, ресивер використовується на високій потужності, практично на максимальній.
Замовник правильно зробив, що звернувся за допомогою у наш сервісний центр з ремонту ресиверів, оскільки ми маємо великий досвід з надання таких послуг. На першій світлині видно, що загальний стан цього ресивера дуже хороший, у нього акуратний корпус сріблястого кольору, на якому відсутні якісь вади (тріщини, потертості, вм'ятини). В першу чергу пристрій повністю розібрали та дізналися, що в ньому використовується електромеханічне реле DLS1U 9VDC 0.25w. Виконана поглиблена діагностика показала, що ремонт буде максимально актуальним, оскільки причиною виникнення несправності став вихід з ладу модуля живлення чергового режиму, на якому погоріло багато різних радіодеталей.
Для відновлення працездатності модуля живлення чергового режиму на ньому довелося перепаяти багато різних компонентів. До них входять кілька діодів, резисторів, електролітичних конденсаторів з різним маркуванням. Крім того, перепаяли одну мікросхему. Завдяки правильним діям та наявності у нашому сервісному центрі з ремонту ресиверів спеціального обладнання несправність повністю усунена. На останній світлині видно, що після ремонту, який виконали лише за кілька днів, пристрій вмикається, на екрані відображається вся інформація. Замовнику видано гарантію.
За ремонт модуля живлення чергового режиму, на якому перепаяли багато деталей, включаючи мікросхему та з урахуванням терміновості, замовник заплатив 1800 грн.
Те, що ресивер не вмикався, черговий режим також був відсутній, викликане тим, що з ладу вийшов модуль живлення чергового режиму. Такій несправності властиво з'являтися з різних причин. Можливо, пристрій занадто інтенсивно експлуатували, причому на максимальній потужності (що розповів безпосередньо сам користувач). Можливо, під час роботи ресивера був різкий перепад напруги мережі, що також могло негативно вплинути на його працездатність.
Після якісно виконаного ремонту із позитивним результатом замовнику рекомендовано переглянути питання про прослуховування ресивера на максимальній гучності. З урахуванням того, що пристрій ламається не вперше, при не виконанні цієї рекомендації це може негативно вплинути на його подальшу роботу, відповідно знову буде потрібно звернення до сервісного центру. Якщо ресивер використовується без стабілізатора напруги, можливо, є сенс у його якнайшвидшому придбанні. Вибираючи стабілізатор, рекомендовано відштовхуватися від його потужності в 1,4 кВт (7х200 Вт), при цьому з урахуванням загального споживання краще віддати перевагу моделі з потужністю не менше 2 кВт.
Коментувати