40-дюймовий РК LED телевізор Сатурн LED40GF, зібраний у 2013 році, наділений роздільною здатністю 1920x1080 пікселів, яскравістю 500 кд/м2, контрастністю 50000:1 та часом реакції 5 мс. Модель із частотою розгортки 50 Гц та кутами огляду 176 градусів. У телевізорі використовується аналоговий тюнер із підтримкою стандартів PAL, SECAM. Два динаміки по 8 Вт кожен + технологія об'ємного звуку готові гарантувати високу якість звуку. До інших позитивних якостей моделі можна віднести наявність 3 роз'ємів HDMI, виходу на навушники, таймера сну, телетексту на 1000 сторінок, комбінованого 3D фільтра. Телевізор виконаний в стильному елегантному дизайні, його вага складає 13 кг.
Цей телевізор надійшов через те, що перестав виходити з чергового режиму. Від замовника дізналися, що коли почала виявлятися несправність, він запросив телемайстра, який обслуговує на виїзді. Він приїхав, виконав діагностику та визначив, що з ладу вийшла центральна плата, спробував її відремонтувати, але нічого не вийшло, телевізор не ввімкнувся. Тепер йому потрібно, щоб була виконана більш поглиблена діагностика та ремонт плати телевізора, якщо це буде підтверджено. Разом із несправним телевізором він приніс рідний пульт дистанційного керування, який не реагує на натискання.
У сервісному центрі телевізор також не ввімкнувся, індикатор чергового режиму світився. Щоб стала можливою діагностика та ремонт плати телевізора, його розібрали та дізналися, що в ньому використовується плата живлення LK-PL390206C. Припущення про те, що у телевізорі несправна плата Main Board, повністю підтвердилися. Вона вийшла з ладу, оскільки на ній погоріли різні радіодеталі, включаючи мікросхему. У цій ситуації заміна плати не потрібна, оскільки її відновлення можливе лише на рівні заміни компонентів. Також перевірили пульт дистанційного керування, в якому не працює багато кнопок, тому виконувати його ремонт не рентабельно. Замовника повідомили про результати діагностики, майбутній ремонт та орієнтовну вартість. Отримавши від нього схвалення, розпочали роботу.
Для досягнення позитивного результату в ремонті центральної плати було проведено перепаювання багатьох елементів, таких як діоди, резистори та електролітичні конденсатори з різноманітними маркуваннями (див. світлину №5). Крім того, виконано заміну однієї мікросхеми. Під час проведення ремонту такого ступеня складності використовувалася паяльна станція. Виконані дії щодо правильно виконаної діагностики та ремонту плати телевізора сприяли успішному розв'язуванню проблеми. Тепер телевізор вмикається, що підтверджується першою світлиною. Оскільки в рідному пульті не працювало багато кнопок, то підібрали новий. Цей ремонт із видачею гарантійного талона.
За цей складний ремонт плати Main Board, на якій перепаяли різні радіодеталі, у тому числі мікросхему, підбір нового пульта дистанційного керування замовник заплатив 2000 грн. Відповідно до раніше узгоджених умов діагностика виконана безкоштовно.
Те, що цей телевізор, який експлуатується протягом восьми років, не вмикався, але світився індикатор чергового режиму, пов'язане з тим, що з ладу вийшла плата Main Board. На ній було багато різних несправних радіодеталей, включаючи мікросхему. Телемайстер, якого замовник викликав додому, правильно провів діагностику та визначив причину несправності, однак усунути її не зміг. Завдяки великому досвіду наших спеціалістів та наявності сучасного обладнання ми змогли відновити плату, перепаявши несправні деталі. Це позитивно вплинуло на кінцеву ціну ремонту. Також підібрали новий дистанційний пульт, оскільки у рідному було багато неробочих кнопок.
Коли клієнт прийшов за телевізором після ремонту, йому повідомили, що проблема була досить складною, оскільки на центральній платі довелося перепаювати багато різних несправних деталей. Її вихід з ладу може бути обумовлений різними чинниками, наприклад не стабільною подачею електроенергії. Оскільки система захисту від перепадів напруги, яка використовується в цій моделі, не забезпечує необхідного рівня безпеки, можливо, має сенс розгляд питання про придбання спеціального стабілізатора напруги. Крім того, майстер рекомендував поводитися з новим пультом дистанційного керування максимально акуратно та дбайливо. Намагатися не піддавати його ніяким механічним впливам, включаючи удари, падіння чи залиття рідиною.
Коментувати