Саундбар (домашній кінотеатр) Філіпс HTS8140/12 формату 5.1, з функцією RDS, з наявністю FM та AM тюнерів, а також дротовим з'єднанням з плеєром. Модель з номінальною потужністю 200 Вт, частотним діапазоном 35 – 20000 Гц та відношенням сигнал/шум 65 дБ. У пристрої використовується DVD плеєр, з підтримкою форматів DVD-Video, DVD+R, +RW, DVD-R, -RW, Video CD, SVCD, CD-R, CD-RW, є декодер Dolby і декодер DTS. З портів та роз'ємів, якими наділений цей саундбар можна виділити HDMI вихід, USB, компонентний вихід, RGB Scart, цифровий коаксіальний вхід, AUX. Кріплення акустики може бути як настільним, настінним, так і підлоговим. У комплекті до саундбара передбачено ергономічний пульт дистанційного керування.
Замовнику потрібно, щоб ми здійснили ремонт саундбара Філіпс, у якого після падіння не виїжджає лоток. Замовник розповів, що неприємність сталася під час перенесення пристрою на інше місце. Коли виникла проблема, він намагався самостійно перевірити, при цьому на дисплеї зникла вся індикація. До цього жодних проблем у роботі пристрою не виникало, тому саундбар ще не розкривали. Від нього також дізналися, що саундбар придбано у 2008 році та протягом усіх цих 13 років активно експлуатується. Разом із пристроєм замовник приніс до сервісного центру пульт дистанційного керування.
На світлині №1 видно, що зовнішній стан пристрою нормальний, при цьому на корпусі за тривалий час експлуатації з'явилися незначні подряпини та потертості. У сервісному центрі саундбар взагалі не ввімкнувся. Щоб виконати діагностику та подальший ремонт саундбара Філіпс його повністю розібрали. Це дозволило дізнатися, що в цій моделі використовується тюнер ENG07826QF, мікросхема AKM AK4113VF, мікросхема DSPC56371AF180. Крім того, на деталях зібралося багато пилу. У ході виконаної діагностики з'ясували, що з ладу вийшов модуль живлення, на якому несправні радіодеталі, крім того, через сильний удар порушено монтаж плати блоку живлення.
На блоці живлення, що вийшов з ладу, перепаяли багато несправних радіокомпонентів. Це – діоди, резистори, кілька конденсаторів, одну мікросхему. Використовуючи спеціальне ремонтне обладнання, відновили монтаж плати блоку живлення, на якому через падіння утворилася тріщина (див. світлину №4). Після такого ремонту саундбара Філіпс він увімкнувся, при цьому виявилася інша несправність - не працює механізм відкриття відсіку диска. Для усунення цієї проблеми виконано перебирання механізму відкриття лотка, замінено один пасик. Такі дії дозволили позитивно вирішити проблему, оскільки тепер саундбар вмикається (видно на останній світлині), лоток добре виїжджає та заїжджає.
Ремонт блоку живлення зі складною схемотехнікою з заміною несправних деталей, відновлення друкованого монтажу плати БЖ, перебирання механізму відкриття лотка, заміна одного пасика коштував замовнику 2300 грн.
Як виявилося у цьому саундбарі було дві несправності. Спочатку він не вмикався через те, що з ладу вийшов блок живлення. Через падіння та сильний удар на платі блоку живлення було порушено монтаж, оскільки з'явилася тріщина. Після усунення цієї поломки пристрій увімкнувся, при цьому не виїжджав лоток, оскільки проблема виникла у механізмі відкриття лотка. Виною всьому неакуратна експлуатація цього домашнього кінотеатру з боку користувача, який упустив його під час перенесення.
У ситуації, що склалася, рекомендація може стосуватися того, щоб берегти відремонтований саундбар від різного роду механічних впливів, особливо падінь! На цей момент необхідно звернути особливу увагу, оскільки під час попереднього падіння на платі блоку живлення було порушено монтаж, з'явилася тріщина. Нам вдалося його відновити, але при ще одному падінні найшвидше плату доведеться міняти. А це не лише дорого, а й складно, оскільки пристрій вже досить застарів та знайти її для заміни буде не просто. При подальшій експлуатації саундбару берегти його від ударів та пилу!
Коментувати