✓ Виконані ремонти Приймаємо в ремонт будь-яку техніку з усієї України
Теле Європа - Сервіс

Графік роботи

пн - пт з 10:00 до 18:00

субота з 10:00 до 16:00

Наша адреса

м. Київ, вул. Уманська, 35

КОНТАКТИ, Мапа

Не вмикається після грози та не світиться індикатор живлення у стабілізаторі Sven AVR-5000 LCD, ремонт стабілізаторів напруги Sven.

Date Закінчення ремонту: 20.07.2021
Замовлення №: 10412
✓ Пристрій, виробник, модель

Побутовий однофазний стабілізатор напруги релейного типу Свен AVR-5000 LCD (Sven) призначений для корекції мережевого живлення в умовах підвищеної/зниженої вхідної напруги. Модель китайського збирання з вхідною частотою 50 Гц, 8 ступенями стабілізації, мінімальною вхідною напругою 100 В та номінальною напругою 220 В, максимальною вхідною напругою 280 В та мінімальною вихідною напругою 202 В. До особливостей пристрою можна віднести автоматичне вимкнення при перенапрузі, наявність цифрового індикатора та індикаторів стану мережі на лицьовій панелі, функцію «Пауза» для затримки подачі електроживлення (3 хвилини) при його поновленні, а також зручну ручку транспортування.

✓ Заявлена несправність замовником

Замовник, дізнавшись, що ми виконуємо ремонт стабілізаторів напруги Sven, звернувся до нас за допомогою. Причина - після грози пристрій не вмикається, індикатор не світиться. На прийманні клієнт поділився такою інформацією, що пристрій придбано приблизно у 2014 для домашнього використання. До нього під'єднано різну побутову техніку, включаючи холодильник. Оскільки це не перша несправність, раніше стабілізатор розкривався. Проблема сталася під час сильної грози, коли вдома нікого не було. Попри те, що сам стабілізатор вийшов з ладу, однак побутова техніка залишилася в робочому стані.    

✓ Діагностика сервісним центром

Всупереч тривалій експлуатації, зовнішній вигляд стабілізатора хороший, його корпус чорного кольору акуратний, на ньому відсутні різні механічні дефекти, в чому можна переконатися переглянувши першу світлину. На прийманні пристрій також увімкнути не вдалося, індикація не світилася. Перед тим, як виконувати ремонт стабілізаторів напруги Sven, його необхідно було розібрати. Для цього майстер відкрутив кілька гвинтів на задній кришці (видно на другій світлині), відокремивши передню та задню панелі корпусу. Це дозволило дізнатися, що у цій моделі використовуються силові реле BT90-SS-112D. Виконана діагностика показала, що з ладу вийшли модуль стабілізації та ланцюги живлення, на яких багато чого згоріло. Через сильний перепад напруги мережі під час грози на платі згоріли доріжки.

✓ Ремонт сервісним центром

У ситуації, що склалася для відновлення модуля стабілізації та ланцюгів живлення виконано заміну різних радіодеталей. До цього списку входять резистори 1,5 кОм, діоди 1N 4007 у кількості двох штук, а також мікросхема LM 324N та транзистор KA 7805. Для подальшого ремонту стабілізаторів напруги Sven знадобилося відновлення монтажу (згоріли доріжки), для чого було використане спеціальне обладнання. Такі дії дозволили позитивно розв'язати проблему, тому що стабілізатор вмикається (лампочка світиться зеленим кольором), на екрані з'явилася індикація. На світлині №5 можна побачити, що при вхідній напрузі 121 В, вихідна напруга на позначці 221 В. Після завершення ремонтних робіт пристрій був протестований із застосуванням спеціалізованого обладнання, а саме, лабораторного автотрансформатора (ЛАТРу) з діапазоном від 120 до 250 В, що забезпечує плавну зміну вихідної напруги та точний контроль параметрів струму. Ця перевірка має велике значення, оскільки використання ЛАТРу дозволяє точно визначити, наскільки стабілізатор здатний підтримувати встановлену напругу в різних режимах роботи, а також перевірити його реакцію на зміни вхідної напруги. На цей ремонт клієнту видано гарантію.

✓ Загальна вартість ремонту

За відновлення модуля стабілізації та ланцюгів живлення на платі, на якій перепаяли багато згорілих деталей, а також відновлення монтажу, замовник сплатив 800 грн.

✓ Причини несправності

У цьому стабілізаторі напруги виявилася непроста несправність, що виникла через те, що він працював під час грози. Через різкий перепад напруги мережі в приладі згоріло багато різних деталей на модулі стабілізації та ланцюгах живлення. Також на платі було пошкоджено доріжки (згоріли), що вимагало відновлення монтажу із застосуванням спеціалізованого ремонтного обладнання, яке є у нашому сервісному центрі. Проте, зі слів замовника, жоден із побутових приладів, які перебувають у будинку, не було пошкоджено. Таким чином, стабілізатор успішно виконав свою основну функцію.    

✓ Рекомендації сервісного центру

Щоб надалі цей стабілізатор напруги від популярної компанії Sven прослужив ще тривалий час, замовнику дано кілька корисних порад. Насамперед це стосується того, що заборонено підключати до стабілізатора пристрої, споживана потужність яких перевищує максимальну потужність самого стабілізатора. Це може призвести до виходу його з ладу. Не перевантажувати! Навантаження має не перевищувати більш як 5 кВт! Встановлювати пристрій краще поблизу джерела живлення, тоді в разі потреби його можна легко та швидко вимкнути. Перед підключенням стабілізатора необхідно переконатися, що всі споживачі, які підключені до нього, вимкнені, а також їх сумарна потужність нижче потужності стабілізатора. Враховуючи пускові навантаження та фактор потужності споживачів, необхідно брати запас за потужністю з коефіцієнтом 1,2-1,5, а для таких пристроїв як кондиціонер, холодильник 1,5-2 рази. Цей стабілізатор забороняється підключати до стандартних розеток! Його підключення до побутової мережі, а також підключення споживачів до нього повинно виконуватися через клеми, які розташовані на задній панелі під кришкою, що знімається та відповідні кабелі. Ретельно затягувати гвинти клемника! При зникненні електроживлення в мережі рекомендується вимикати стабілізатор та всі пристрої споживачі, а вмикати їх лише після повного відновлення енергопостачання.

Коментувати

CAPTCHA
2 + 15 =
Розв’яжіть цей простий математичний приклад і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.