Самсунг HT-E8200 – це 2.1-канальна система домашнього кінотеатру 3D Blue Ray, загальна вихідна потужність якого складає 400 Вт. Завдяки передовим технологіям ця модель відкриває нові горизонти у сприйнятті якісного звучання. На особливу увагу в системі заслуговує інтегрований Blu-ray плеєр, що гарантує користувачу швидкий доступ до широкого спектра мультимедійних розваг. Серед інших особливостей саундбару варто виділити підтримку Bluetooth та Wi-Fi. Крім того, він зі здатністю відтворювати медіаконтент безпосередньо з USB-накопичувача або жорсткого диска. Інтелектуальне керування гучністю Smart Volume (вирівнювання звуку різними каналами в автоматичному режимі), наявність функції Power Bass (оптимальне відтворення низьких частот), а також двох входів HDMI – це далеко не всі переваги даної моделі.
До нас звернувся замовник, якому необхідно, щоб було здійснено ремонт звукової панелі саундбара, який є частиною домашнього кінотеатру. Заявлена несправність – не вмикається, взагалі відсутня індикація. На прийманні від нього дізналися, що несправність виявилася через стрибок напруги після того, як фаза потрапила на нуль. Якщо розсудити докладніше, фаза та нуль є двома основними провідниками електромережі (зазвичай 220 В). Фаза несе потенціал, а нуль – це нейтральний провід. При потраплянні фази на нуль напруга в розетці може різко змінитися, наприклад, підскочити вище 220 та навіть досягти 380 (якщо стався перекіс фаз в трифазної мережі). Саме це спричинило виникнення несправності.
На першій світлині чітко видно, що зовнішній стан саундбару добрий, на корпусі відсутні будь-які механічні дефекти. Щоб виконати діагностику та дізнатися, що стало причиною вищезгаданої несправності, пристрій довелося розібрати. Після зняття зовнішньої панелі майстер отримав доступ до внутрішніх компонентів, таких як блок живлення, плата MAIN AH96-01477Q, шлейф AH96-01477P, динаміки. Виконана діагностика показала, що ремонт звукової панелі саундбара є максимально актуальним, оскільки з ладу вийшов модуль живлення, на якому погоріло багато різних радіодеталей. Оскільки роботу цього модуля можна відновити, його заміна не буде потрібна.
Для відновлення модуля живлення, що вийшов з ладу, були перепаяні різні несправні компоненти, включаючи діоди, резистори. Також довелося перепаяти електролітичний конденсатор 180,0*450 В (добре видно на світлині №3). Після такого ремонту звукової панелі саундбара він увімкнувся, індикація з'явилася, однак на екрані пише WIRELESS CHECK (див. останню світлину). Це означає, що пристрій шукає та не знаходить бездротового сабвуфера, тому необхідно перевірити роботу разом з ним. Можливо, він також пошкоджений через різкий стрибок напруги мережі. Замовнику видано квитанцію видачі з ремонту.
За відновлення модуля живлення, на якому довелося перепаяти різні радіодеталі, включаючи конденсатор 180*450 В, клієнт заплатив 900 грн.
Те, що ця звукова панель не вмикалася та на екрані була відсутня індикація, пов'язано з тим, що з ладу вийшов модуль живлення, на якому було багато деталей, що погоріли. Причиною такої несправності став різкий перепад напруги мережі (після того, як фаза потрапила на нуль). Це є досить поширеною проблемою, коли техніка, в цьому випадку домашній кінотеатр, до складу якого входить саундбар використовується без стабілізатора напруги.
Коли замовник прийшов, щоб забрати відремонтовану звукову панель саундбара, йому повідомили про те, що через різкий перепад напруги на модулі живлення згоріло багато різних деталей. Можливо і те, що через стрибок напруги з ладу вийшов бездротовий сабвуфер, тож його також необхідно перевірити. Про це свідчить поява напису на екрані WIRELESS CHECK. Щоб уникнути подібної проблеми, надалі рекомендовано продумати питання про придбання хоча б пристрою захисного відключення (ПЗВ), яке надійно захищатиме домашній кінотеатр, до складу якого входить саундбар, телевізор, акустика, сабвуфер. Також замовнику дано кілька корисних порад щодо правильної експлуатації пристрою. Наприклад, для гарної вентиляції необхідно забезпечити щонайменше 10 см вільного простору з усіх боків домашнього кінотеатру. Не закривати вентилятор, що охолоджує, або вентиляційні отвори.
Коментувати