Інтегральний підсилювач звуку японської збірки Кенвуд KA-5090R (Kenwood) вже застарів, він зібраний в 1997 році. Модель зі споживаною потужністю 300 Вт (при повній потужності), частотним діапазоном 5 Гц - 100 кГц, шістьма аудіовходами та відношенням сигнал/шум 105 дБ. Цей підсилювач потужності, виконаний у металевому корпусі, із прихованою панеллю керування та регулятором гучності з моторним приводом. Керувати підсилювачем можна також за допомогою пульта дистанційного керування з ІЧ-системою, який додається в комплекті постачання.
Оскільки ми завжди виконуємо ремонт підсилювачів звуку Kenwood, незалежно від року випуску чи складності несправності, то прийняли його в роботу. Заявлена замовником несправність - з'явилося шарудіння в одному з каналів, після цього канал вимикається, при перемиканні виходу на колонки нехарактерний звук зникав. Однак зараз такі дії вже не приносять позитивного результату. Також від нього дізналися, що перемикач входів скаче, причому найчастіше проявляється на виході Б. Замовник припускає, що несправність почала виявлятися після того, як через необережність на підсилювач перекинули склянку з водою. Попри те, що її кількість була зовсім не великою, але все ж таки вона могла стати причиною виникнення проблеми. До цього жодних проблем у роботі пристрою не було. На прийманні підсилювач теж не ввімкнувся, погано працює перемикач входів.
На першій та другій світлині видно, що попри таку тривалу експлуатацію (близько 24 років), цей застарілий підсилювач звуку виглядає досить пристойно. Він має акуратний корпус чорного кольору, на якому відсутні видимі механічні дефекти. У цій моделі використовується реле TYPE DH2U, що стало відомо після розбирання підсилювача. В першу чергу було проведено діагностику та встановлено, що з ладу вийшов модуль живлення, тому ремонт підсилювачів звуку Kenwood має бути спрямований на його відновлення. Крім того, проблема в реле захисту АС, що вийшли з ладу, несправних перемикачах систем та входів, на секціях яких утворилися окисли.
Щоб відновити працездатність модуля живлення, що вийшов з ладу, на ньому довелося перепаяти багато різних несправних деталей. Це кілька діодів, резисторів, електролітичних конденсаторів (див. світлину №3). Виконано повне розбирання (з випаюванням) двох реле захисту АС, а також перемикачів систем та входів, зроблено відмивання їх секцій від окислів. Після такого ремонту підсилювачів звуку Kenwood він увімкнувся, однак виявилася інша несправність. А саме, чути хрип, після чого звук взагалі пропадає. Виконана більш детальна діагностика показала, що з ладу вийшли модуль комутації та модуль ПНЧ (підсилювача низької частоти). Після проведення робіт із заміни несправних деталей на цих модулях підсилювач звуку повністю у справному стані. На останній світлині видно, що він вмикається, всі індикатори світяться червоним.
За ремонт модуля живлення, комутації та ПНЧ, на яких перепаяли несправні деталі, повне розбирання (з випоюванням) двох реле захисту АС, перемикачів систем та входів, відмивання їх секцій від оксидів клієнт заплатив 1200 грн.
У цьому застарілому підсилювачі звуку від популярної компанії Kenwood була складна несправність. Те, що він не вмикався, безпосередньо пов'язане з тим, що з ладу вийшов модуль живлення, на якому було багато радіодеталей, що погоріли. Згодом виявилося, що несправні також модуль комутації та модуль ПНЧ, погано працюють перемикачі входів, на секціях яких утворилися окисли. Це викликано потраплянням усередину води, про що розповів сам користувач.
Вже застарілий підсилювач звуку, який після досить складного ремонту потребує дбайливого ставлення, регулярного обслуговування та своєчасної діагностики. Майстер рекомендував при подальшій його експлуатації уникати перегріву (перевіряти вентиляційні отвори, щоб у них не збирався пил), не використовувати пристрій у приміщеннях з екстремальними температурами, де занадто спекотно чи холодно. Також уникати будь-яких механічних впливів, таких як удари, падіння або залиття рідиною. Дотримуючись вищезгаданих рекомендацій, можна продовжити термін служби підсилювача та зберегти його працездатність на довгі роки. Чим старший пристрій, тим важче знайти необхідні деталі для виконання ремонту.
Коментувати