Не включається Укртехнологія Optimum НСН-0222-9-12, ремонт тиристорних стабілізаторів напруги.
Однофазний тиристорний стабілізатор напруги Укртехнологія Optimum НСН-0222-9-12 (НСН-9000) з 8 ступенями регулювання, потужністю на 1 фазу (при 220В) - 9 кВА, вихідною напругою 205 - 235 В та часом реакції не більше 20 мс. Цей стабілізатор напруги тиристорного типу вітчизняного виробництва, з настінним монтажем та діапазоном робочих температур - 10 + 40°С.
Ми завжди виконуємо ремонт тиристорних стабілізаторів напруги, не залежно від складності несправності. В цьому випадку він не включається. Як повідомив замовник, прилад зламався вперше, тому що могло спровокувати цю несправність він не знає.
Зовні пристрій виглядає дуже добре, у нього чистий та акуратний корпус білого кольору, на якому немає будь-яких механічних пошкоджень (див. світлини №1 та 2). Але після його розбирання, що необхідно, щоб провести первинну діагностику та подальший ремонт тиристорних стабілізаторів напруги, з'ясувалося, що всередині на деталях зібралася достатня кількість пилу (добре видно на світлині №4). Під час діагностики майстер точно визначив, що з ладу вийшов модуль захисту та блокування, відповідно ремонт виконуватиметься в ньому.
Щоб відновити працездатність, модуля захисту та блокування, що вийшов з ладу, довелося перепаяти багато різних оригінальних деталей, таких, як резистори, конденсатори різного номіналу, діоди. Після такого ремонту тиристорних стабілізаторів напруги, на який видана гарантія, він повністю в робочому стані.
Цей ремонт по відновленню модуля захисту та блокування стабілізатора коштував замовнику 1200 грн.
Очевидно, що до даної ситуації, коли тиристорний стабілізатор напруги перестав включатися, призвело те, що з ладу вийшов модуль захисту та блокування, на якому погоріло багато різних компонентів. Однією з причин, яка цьому сприяла, міг стати різкий перепад напруги мережі.
Користувачеві дані корисні поради та рекомендації щодо подальшої експлуатації пристрою. Вони стосуються того, щоб стабілізатор напруги, який відноситься до тиристорного типу, не перевантажувати. Також не допускати, щоб усередині збирався пил, в іншому випадку знову знадобиться ремонт.
Коментувати