Доступний 4К телевізор Самсунг UE43NU7192U, зібраний у Словаччині, має актуальну «розумну» функціональність (OS Tizen). Модель з 43-дюймовою LCD матрицею та LED підсвіткою, роздільною здатністю 3840x2160 пікселів та апаратною підтримкою технологій HDR та локального затемнення. Телевізор з мінімальним набором бездротових комунікацій, включаючи Wi-Fi, Miracast, DLNA, має вбудований цифровий тюнер з підтримкою стандартів ефірного мовлення DVB-T2, DVB-S2 і DVB-C. Виробник забезпечив цю модель хорошим набором портів та роз'ємів, до яких входять 3 HDMI, 2 USB 2.0, компонентний та композитний входи та інші. Аудіосистема представлена двома 10-ватними динаміками та технологією об'ємного звучання Dolby Digital Puls. Завдяки підтримці VESA кріплень стандарту 200х200, телевізор можна зручно розмістити на стіні.
Цей телевізор надійшов у нашу сервісну майстерню через те, що зі слів замовника не світиться ліва сторона екрана, на правій стороні є темна ділянка серед підсвітки. Такі «симптоми» вказують на те, що найшвидше буде потрібним ремонт телевізійної підсвітки, про що можна буде стверджувати тільки після того, як телевізор розберуть та проведуть діагностику. Від замовника дізналися, що насправді пристрій не такий старий, він придбаний у 2018 році. Одразу після придбання приїхав фахівець із монтажу та повісив телевізор на стіні. З того часу він працює з тими налаштуваннями, які були спочатку, ніякі додаткові налаштування весь цей час не виконувались. Несправність виявилася раптово, коли ввечері увімкнули телевізор, щоб переглянути новини. На екрані було сильне затемнення з лівого боку, через яке перегляд став неможливим. Щоб не посилювати проблему, його одразу ж вимкнули та звернулися за допомогою. Чим викликана поява такої несправності, у нього припущень немає.
На першій світлині видно, як сильно проявляється несправність. Уся ліва сторона дуже сильно затемнена, на правій стороні також є затемнення. З правого боку внизу видно білі засвіти. Щоб виконати діагностику та дізнатися, чи дійсно потрібний ремонт телевізійної підсвітки, телевізор необхідно було розібрати. Одним із примітних моментів у складанні цього телевізора є те, що на задній панелі немає жодного гвинта, що максимально ускладнило її зняття. Усередині є спеціальні клямки, які необхідно було відклацнути, використовуючи для цього тонкий плоский предмет. Після результативного зняття задньої кришки, яка за допомогою клямок кріпиться до металевої струни по всьому периметру, з'ясували, що в цій моделі використовується матриця CY-NN043H0AV6H. Плати всередині також кріпляться на спеціальних клямках. Як з'ясувалося, несправна ліва частина підсвітки, на ній згоріло багато світлодіодів, крім того, поплавився нижній торець світловоду, тому й були засвіти. У цій ситуації єдино правильним рішенням стане заміна підсвітки та світловода. Однак замовник дав згоду на заміну лише LED підсвітки, міняти світловод відмовився.
Усі роботи з відновлення були проведені після того, як ми змогли замовити та придбати новий оригінальний комплект LED підсвітки AOT-43-NU7100F-2X28-3030C. Після його результативного встановлення телевізор із максимальною акуратністю зібраний у зворотному порядку. В результаті заявлену замовником несправність вдалося усунути, зображення з лівого боку з'явилося, затемнення відсутнє, праворуч темна ділянка також зникла. При цьому засвіти знизу залишилися (добре видно на світлинах №4 та 5). З таким ремонтом телевізійної підсвітки замовник повністю згоден, його влаштує дивитися улюблені передачі із засвітом унизу. На цей ремонт та новий комплект підсвітки ми видали гарантію.
З урахуванням ціни на новий комплект підсвітки, а також складність розбирання/складання телевізора, за цей ремонт клієнт сплатив 2400 грн.
У цьому телевізорі виявився досить складний дефект, який виражався в тому, що при вмиканні не світилася ліва сторона екрана (була чорного кольору), праворуч також була темна ділянка. Мало того, через те, що поплавився нижній торець світловода, були засвіти на зображенні. В ідеалі це вимагало заміни цих деталей, при цьому замовник вирішив міняти тільки ЛЕД підсвітку, від заміни світловода відмовився. Проблема ускладнена й тим, що в цій моделі дуже складно виконується розбирання та складання телевізора, оскільки на задній панелі відсутні гвинти.
Підсвітка - це одна з найслабших сторін сучасних телевізорів, оскільки включає світлодіоди, які можуть вийти з ладу з безлічі причин. Надмірна яскравість екрана може прискорити зношування світлодіодів підсвітки, тому рекомендується встановити рівень яскравості, який буде комфортний для очей та не перевищуватиме середні значення. Вимкнення телевізора на тривалий термін, коли він не використовується, допоможе уникнути перегріву, причому як підсвітки, так і інших його компонентів. Якщо телевізор підтримує режим енергоощадження або автоматичне регулювання яскравості, необхідно увімкнути ці функції. Замовника повідомлено про те, що у випадку, якщо засвіти при перегляді будуть збільшуватися, що безумовно позначиться на якості зображення, він може сміливо звертатися за допомогою!
Коментувати