Однофазний автоматичний регулятор напруги симисторного типу Фантом VS-724E з плавним безступеневим регулюванням. Модель з вихідною напругою 135-240 В, робочим діапазоном вхідних напруг 60-400 В, робочою частотою 50 Гц, часом спрацьовування 10 мс та затримкою вмикання 0,03 хвилини. Точність стабілізації становить 1%. Основною сферою застосування цього стабілізатора є живлення обладнання, а також тих споживачів, де зміна напруги на виході приладу (2 Вольти) є допустимою. До технічних особливостей моделі можна віднести захист від короткого замикання, від перепадів напруги та захист від перевантажень.
Замовнику, який звернувся до нашого сервісного центру, необхідно, щоб було виконано ремонт автоматичного регулятора напруги, в роботі якого виникли проблеми. А саме, не світиться індикація вхідної та вихідної напруги, не працює. Також клієнт попросив перевірити стабілізацію на підвищеній напрузі. Від нього дізналися, що, ймовірно, несправність відбулася після сильного стрибка напруги в електромережі, при цьому всі наявні електроприлади, які були підключеними в цей час, залишилися в справному стані. Також замовник повідомив, що раніше для виконання ремонту підстав не було, тому що з моменту придбання цей регулятор напруги вийшов з ладу вперше.
На першій та другій світлині добре видно, що прилад у відмінному стані, він виглядає, як новий, на корпусі білого кольору відсутні забруднення, подряпини, потертість чи інші механічні пошкодження. Після того як його розібрали та провели діагностику стало зрозуміло, що ремонт автоматичного регулятора напруги необхідний обов'язково, оскільки з ладу вийшов модуль живлення, на якому погоріло багато різних деталей. Також видно сліди пробою всередині напівпровідників, можливо був сильний стрибок напруги мережі - до 380 В.
Щоб відновити модуль живлення, що вийшов з ладу, було перепаяно багато несправних компонентів, до яких входять діоди, резистори, симистори, електролітичні конденсатори з різними маркуваннями та одна мікросхема. Після такого ремонту автоматичного регулятора напруги він вмикається, індикація світиться. Також, на прохання замовника перевірено стабілізацію на підвищеній напрузі. На останній світлині видно, що при вхідній напрузі 258 - вихідна напруга стабільно тримається на рівні 220 В. Після результативного ремонту робота стабілізатора протестована лабораторним автотрансформатором (ЛАТРом) від 150 до 250 В. Замовнику видано гарантію.
За ремонт модуля живлення, на якому перепаяли багато різних деталей, включаючи мікросхему та симистори, перевірку стабілізації на підвищеній напрузі клієнт заплатив 2200 грн.
Те, що в цьому автоматичному регуляторі напруги з ладу вийшов модуль живлення, на якому погоріло багато різних компонентів, справді пов'язано з тим, що був стрибок напруги мережі, причому досить сильний до 380 В. Це підтверджується тим, що під час проведення діагностичних робіт було виявлено сліди пробою всередині напівпровідників. Це ж припущення висловив сам замовник, коли прийшов здавати прилад в ремонт.
У цьому випадку цей стабілізатор напруги, попри те, що сам вийшов з ладу, зміг виконати покладене на нього завдання. Працездатність решти споживачів, які були підключені під час різкого перепаду напруги мережі залишилася збережена. Це говорить про те, що з основним покладеним на прилад завданням він упорався. При подальшій експлуатації майстер рекомендував стабілізатор не перевантажувати, навантаження не повинно перевищувати заявленої норми!
Коментувати