✓ Виконані ремонти Приймаємо в ремонт будь-яку техніку з усієї України
Теле Європа - Сервіс

Графік роботи

пн - пт з 10:00 до 18:00

субота з 10:00 до 16:00

Наша адреса

м. Київ, вул. Уманська, 35

КОНТАКТИ, Мапа

Не стабілізує, постійно занижена напруга на виході в стабілізаторі Елім Україна СНАН-7000, ремонт стабілізаторів напруги Elim.

Date Закінчення ремонту: 31.07.2021
Замовлення №: 10476
✓ Пристрій, виробник, модель

Однофазний електромеханічний сервопривідний стабілізатор напруги Елім Україна СНАН-7000 (Elim-Україна) служить для компенсації мережевих коливань, які при виході за допустимі рамки 220 В +/-10 % можуть завдати непоправної шкоди електрообладнанню. Прилад має точність стабілізації 3%, що гарантує плавне регулювання у стандартному діапазоні вхідної напруги 150-250 В. Швидкість спрацьовування безступеневих стабілізаторів становить 1000 мс. На лицьовій панелі стабілізатора знаходиться стрілочний вольтметр, на якому відображається рівень вхідної напруги. Крім того, передня панель має світлодіодні індикатори режимів роботи та автоматичний вимикач приладу. Підключення до мережі виконується за допомогою клемної колодки, що знаходиться на нижній стінці корпусу. Рекомендоване виробником положення для встановлення моделі - вертикально на стіну.

✓ Заявлена несправність замовником

Ми виконуємо ремонт стабілізаторів Elim з будь-яким ступенем несправності, тому до нас звернувся його власник. На прийманні від нього довідалися, що пристрій не стабілізує. Зі слів замовника, пристрій встановлено в приватному будинку, щоб надійно захистити дорогу побутову техніку, включаючи телевізор великої діагоналі, кондиціонер і т.д. Оскільки стабілізатор виходить з ладу не вперше, до нас його вже розбирали та ремонтували. Замовнику дуже важливо, щоб ми виконали ремонт до початку наступного місяця. У сервісному центрі з'ясували, що в стабілізаторі, що надійшов, постійно занижена напруга на виході, він не стабілізує.    

✓ Діагностика сервісним центром

На першій та останній світлині видно, що загальний стан пристрою непоганий, однак за час експлуатації на корпусі почали з'являтися подряпини та потертості, особливо на лицьовій панелі. Перш ніж виконувати діагностику та подальший ремонт стабілізаторів напруги Elim, його необхідно було розібрати. Для цього майстер відкрутив праворуч кілька гвинтів, після чого відкрив передню панель корпусу (конструкція у вигляді книжки), що добре видно на другій світлині. У цій моделі використовуються реле JQX-40F 1H. У ході поглибленої діагностики вдалося встановити, що причина вищеописаної несправності в модулі стабілізації, що вийшов з ладу, який можливо відновити, перепаявши деякі радіодеталі.

✓ Ремонт сервісним центром

Для відновлення модуля стабілізації на ньому довелося перепаяти багато різних несправних радіодеталей. Це – діоди, резистори, електролітичні конденсатори, транзистор TIP 41C, а також мікросхема LM 324A. Це дозволило вирішити проблему, оскільки після ремонту стабілізаторів напруги Elim стабілізація з'явилася, напруга на виході така, як і належить 220 В, про що свідчить остання світлина. Завершальним етапом була перевірка роботи стабілізатора на спеціальному устаткуванні, а саме, на лабораторному автотрансформаторі (ЛАТРі) від 130 до 250 В. Саме цей прилад дозволяє максимально плавно змінювати напругу на виході, а також з точністю контролювати параметри струму. Це має велике значення, оскільки перевірка з використанням ЛАТРу дозволяє оцінити, наскільки стабілізатор напруги здатний підтримувати задану напругу в різноманітних режимах роботи, а також його реакцію на зміни вхідної напруги. Як і просив замовник, ремонт виконали до початку наступного місяця (31 липня).

✓ Загальна вартість ремонту

За ремонт модуля стабілізації, на якому перепаяли різні деталі, включно з мікросхемою, клієнтові довелося заплатити 1100 грн.

✓ Причини несправності

У цьому стабілізаторі напруги українського виробника Елім була досить непроста несправність, оскільки з ладу вийшов модуль стабілізації. Однак зі своїм основним завданням він впорався, оскільки телевізор, кондиціонер та інша техніка залишилася в робочому стані. Такій несправності властиво з'являтися через перевантаження.    

✓ Рекомендації сервісного центру

Оскільки цей стабілізатор підключається до мережі через контактні клеми, обладнання також підключається через контактні клеми. Щоб надалі пристрій працював максимально якісно, ​​майстер рекомендував прилад не перевантажувати! Ретельно затягувати гвинти на клемах входу та виходу! Крім того, рекомендовано уважно вивчити розділи інструкції «Експлуатація стабілізатора», «Підключення» та «Порядок увімкнення/вимкнення», де чітко розписано всі пункти. Особливу увагу звернути на те, що у випадках живлення через стабілізатор холодильників, компресорів, кондиціонерів (тобто приладів, що містять двигуни), час затримки рекомендується встановлювати на «ДОВГА», щоб уникнути пошкодження двигунів компресорів. Крім того, дуже важливо при експлуатації стабілізатора періодично перевіряти відповідність сумарної потужності підключених споживачів та номінальної його потужності з урахуванням залежності від вхідної напруги.

Коментувати

CAPTCHA
11 + 2 =
Розв’яжіть цей простий математичний приклад і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.