Не працює після стрибка мережі Елекс Гібрид 9-1-32, ремонт гібридних стабілізаторів напруги.
Однофазний гібридний стабілізатор напруги Елекс Гібрид 9-1-32 v1.0 з робочим струмом 32 А, номінальною потужністю 7.0 кВА/кВт та 9 ступенями стабілізації. У пристрої використовується тип ключа - симистор, дубльований електромагнітним реле. Мінімальна робоча вхідна напруга в режимі байпас становить 120, а максимальна 265 В, час реакції на зміну вхідної напруги 100 мс. Примусове охолодження цього гібридного стабілізатора напруги виконується за допомогою двошвидкісного вентилятора.
Гібридний стабілізатор напруги надійшов до нашої майстерні із заявленою несправністю - не працює після стрибка напруги мережі. Оскільки ми завжди виконуємо ремонт гібридних стабілізаторів напруги, незалежно від складності несправності, пристрій взятий у роботу.
Стабілізатор надійшов у задовільному стані, на першій світлині добре видно, наскільки брудний та не акуратний у нього корпус. Після його розбирання з'ясували, що у даній моделі використовуються реле RT91-DC24-C та SLC-24VDC-SL-C. Завдяки правильно виконаній діагностиці стало зрозуміло, що проблема у модулі стабілізації, на якому погоріло багато різних деталей, відповідно ремонт гібридних стабілізаторів напруги неминучий.
В даному випадку ремонт виявився досить складним, оскільки довелося перепаяти багато різних деталей, таких як діод 1N 4148, конденсатори різного номіналу, реле RT91-DC24-C у кількості 3 штук, симистор BTA 41-600, транзистори NPN SMD у кількості 2 штук (див. світлини №3 та 4). Після результативного ремонту гібридних стабілізаторів напруги зроблено чищення корпусу (на останній світлині видно, що прилад чистий та в робочому стані, світиться індикація). Замовнику видано гарантію.
Ремонт модуля стабілізація, перепаювання багатьох деталей, у тому числі 3 реле та симістора обійшлися замовнику 1500 грн.
Імовірно до виникнення такої несправності цього гібридного стабілізатора напруги привів стрибок вхідної напруги більше 350 В, найшвидше стався обрив нуля, пішло дві фази на вхід, внаслідок чого багато різних деталей (реле, симістори, транзистори, конденсатори) згоріли у вугілля та знадобилася їх заміна.
Надалі, незважаючи на те, що після ремонту стабілізатор напруги повністю в робочому стані, краще все ж таки під час грози наявну в квартирі побутову техніку вимикати з розеток, не дивлячись навіть на те, що відремонтований стабілізатор може захистити пристрої від перепадів напруги мережі.
Коментувати