АКГ WMS45 Perception Wireless 45 (AKG) - це бездротова вокальна мікрофонна система китайського складання, яка призначена для співаків, ведучих, ді-джеїв та спікерів. У її комплект входить якісний, ручний вокальний передавач HT45, що працює у 8 діапазонах. Крім того, для якісної передачі та приймання сигналу система наділена високотехнологічним приймачем SR45. До основних характеристик моделі можна віднести частотний діапазон передавача від 70 Гц до 20 кГц, частотний діапазон ресивера від 40 Гц до 20 кГц, смугу пропускання RF системи 30 МГц. Радіомікрофон від відомої компанії AKG наділений LCD дисплеєм та індикаторами передавача.
До нашої майстерні з міста Кам'янця-Подільського було доставлено мікрофон, упакований у картоні з досить складною несправністю. Зокрема, через 3-4 метри від бази він починає втрачати з нею зв'язок, також не працює кнопка вмикання на мікрофоні. Ми завжди беремося за ремонт радіомікрофонів AKG і цей випадок не є винятком із правил. Від замовника телефоном дізналися, що пристрій використовується максимально інтенсивно для проведення концертів та різних розважальних заходів. Попри те з ладу мікрофон вийшов уперше, тож раніше його ще не розбирали. Оскільки виконати ремонт у своєму рідному місті не вдалося, замовник вирішив звернутися за допомогою до нас, скориставшись послугою доставляння Нова Пошта.
На першій світлині видно, що в цілому загальний стан радіомікрофона добрий, при цьому не озброєним оком помітно, що на корпусі бази багато подряпин. Як показує практика, в радіомікрофонах можуть виникати різні несправності, які можуть бути пов'язані з їх електронікою, живленням, антеною, передавачем або приймачем. Щоб точно встановити причину, потрібна діагностика, для виконання якої пристрій довелося розібрати. Як виявилось, у ньому використовується процесор HT46R065B, мікросхема UTC1145M. Діагностика показала, що несправні ВЧ-ПЧ модулі базового блоку та мікрофон, відповідно ремонт радіомікрофонів AKG буде спрямований на відновлення їхньої працездатності.
З цією несправністю виконано регулювання ланцюгів ВЧ базового блоку, зроблено реставрацію кнопки вмикання мікрофона, заміну роз'єму Jack 6.3. Для виконання такого ремонту радіомікрофонів AKG використовували епоксидний клей. В результаті сигнал більше не пропадає, кнопка на мікрофоні добре спрацьовує (див. світлину №4), він справний та готовий до використання. Після правильно проведеного ремонту цей повністю функціональний радіомікрофон ретельно упакований та надісланий замовнику.
За регулювання ланцюгів ВЧ базового блоку, реставрацію кнопки вмикання мікрофона, заміну роз'єму Jack 6.3 мм клієнт заплатив 900 грн.
Як виявилося, у цьому вокальному радіомікрофоні від популярної компанії AKG була досить складна несправність, що виникла у ВЧ-ПЧ блоці базового блоку та безпосередньо бездротовому мікрофоні. Крім того, несправним виявився роз'єм Jack, який зажадав заміни. До таких несправностей можуть призводити різні фактори, включаючи занадто інтенсивну експлуатацію, механічні впливи (удари, падіння тощо), вироблення окремих деталей та інше.
Зв'язавшись телефоном із замовником, йому дано деякі рекомендації щодо правильної подальшої експлуатації відремонтованого радіомікрофона. Насамперед йому повідомили, що цей мікрофон не розбірний, тому поводитися з ним необхідно максимально акуратно! Намагатися його не кидати! На кнопку ввімкнення сильно не тиснути! З роз'ємом, який довелося замінити, поводитися дуже дбайливо!
Коментувати