Телевізор Самсунг UE32T4510A, зібраний у листопаді 2020 року, наділений 32-дюймовим дисплеєм з роздільною здатністю 1366x768 пікселів та кутами перегляду 178/178 градусів. Модель з підтримкою функції Smart TV та працює на ОС Tizen, що дозволить насолоджуватися улюбленим контентом у будь-який зручний для користувача час. За бездротове з'єднання в телевізорі несе відповідальність вбудований модуль Wi-Fi та технологія DLNA. Телевізор оснащений роз'ємами HDMI 1.4, USB, компонентним, композитним та оптичним входами. Відтворення будь-якого мультимедійного контенту на екрані телевізора можливе завдяки інтегрованому медіаплеєру, який підтримує найпопулярніші формати відео - MOV, MRV, AVI. За необхідності телевізор можна розмістити на стіні, використовуючи для цього стандартний кронштейн VESA 200 x 200.
Запакований в оригінальну коробку в нашу майстерню надійшов телевізор із заявленою несправністю - кольорові «мурахи» на зображенні та спотворення кольору зображення. Оскільки ми знаємо, як виконувати ремонт артефактів матриці телевізора, взялися відповідно до його відновлення. На прийманні замовник розповів, що телевізор практично новий, він придбаний наприкінці 2020 року, але, пропрацювавши лише кілька місяців, вийшов з ладу. Проблема проявилася після того, як телевізор перевезли з дачі додому. Є підозри, що, можливо, придавили, коли заносили, та увімкнули з холоду відразу. З цих причин вирішили не звертатися до гарантійного ремонту. Коли його увімкнули в сервісному центрі, стало зрозуміло, що на зображенні з'явилися кольорові дефекти, тому перегляд вкрай не комфортний.
На перших двох світлинах видно, наскільки сильно проявився артефакт на екрані, кольори не природні, передача кольору дуже спотворена, на зображенні кольорові дефекти у вигляді «мурах». Очевидно, що з такою несправністю перегляд буде некомфортним. Щоб правильно усунути дефект на зображенні, в першу чергу потрібно точно визначити причину його виникнення. Для цього виконується діагностика, для чого телевізор повністю розібрали. Це дозволило дізнатися, що в ньому використовуються такі складові, як матриця CY-JN032AGLR9V, плата T-CON 16Y_VGH11MB7S4LV0.1, тюнер DT0524EL05, шлейф BN96-470238. Діагностика показала, що ремонт артефактів матриці телевізора є максимально актуальним. Більше того, така несправність належить до складних, оскільки з ладу вийшла матриця CY-JN032AGLR9V, сигнальні ланцюги.
Завдяки багаторічному досвіду телемайстрів та наявності сучасного ремонтного обладнання нам вдалося виконати ремонт плати матриці та сигнальних ланцюгів на компонентному рівні, замінивши для цього багато несправних радіодеталей. До них входять діоди, резистори з різними маркуваннями, одна мікросхема. Після такого ремонту артефактів матриці телевізора кольорові дефекти на зображенні зникли, правильна передача кольору повністю відновлена (див. світлину №5). Цей результативний ремонт із видачею гарантійного талона.
За ремонт плати матриці та сигнальних ланцюгів з заміною багатьох несправних деталей, включаючи мікросхему, клієнт заплатив 1500 грн.
Багаторічний досвід та практика з виконання подібних ремонтів показує, що виникненню такої проблеми, коли на екрані сучасного телевізора з'являються різного роду артефакти (були кольорові «мурахи» та спотворення кольору зображення), властиво з'являтися з різних причин. В цьому випадку несправними виявилися плата матриці CY-JN032AGLR9V та сигнальні ланцюги, які ми змогли відновити на компонентному рівні, тому їхньої заміни вдалося уникнути.
Попри те, що цей телевізор ще практичний новий (придбаний наприкінці 2020 року), однак вже після досить складного, але результативного ремонту. Щоб уникнути подібних проблем надалі, рекомендовано максимально акуратно транспортувати відремонтований телевізор назад додому, намагатись, щоб на нього не було жодних механічних впливів. Крім того, одразу телевізор не вмикати, а почекати, щоб він «адаптувався» до температури приміщення, в якому використовуватиметься.
Коментувати