Гасне при включенні зображення у телевізорі LG 39LB572V, ремонт підсвітки в матриці телевізора.

Замовлення №: 
90862
✓ Пристрій, виробник, модель: 

39-дюймовий РК телевізор ЛДЖ 39LB572V, що увійшов до лінійки 2014 року, відрізняється передачею реалістичного зображення з Full HD роздільною здатністю 1920x1080 пікселів, співвідношенням сторін 16:9 та кутом огляду 178 градусів. У телевізорі використовується LED підсвітка. До основних переваг моделі можна віднести наявність функції Smart TV з опцією мережі Wi-Fi ready. Широкий вибір портів та роз'ємів, включаючи 3 HDMI, 3 USB, VGA, MHL та інших, перетворюють цей телевізор на повноцінний розважальний домашній центр. Поряд із гарною якістю зображення цей телевізор із чудовим звуком, за який відповідає аудіо система, що складається з двох динаміків, загальною потужністю 20 В та технологія об'ємного звучання Dolby Digital.

✓ Заявлена несправність замовником: 

Замовник звернувся до нас за допомогою, оскільки у роботі телевізора виникли проблеми, а саме, при включенні гасне зображення, екран стає темного кольору та нічого не видно. Коли виникла несправність, перш ніж транспортувати громіздкий пристрій у сервісний центр, він викликав телемайстра, що обслуговує на виїзді. Він приїхав, розібрав телевізор, виконав діагностику та зробив висновок, що проблеми з підсвіткою, при цьому допомогти не зміг, мотивуючи тим, що ремонт підсвітки в матриці телевізора належить до складного розряду відновлювальних робіт, тому краще відвести його до майстерні, де для цих цілей є всі умови та спеціальне обладнання. Такі «симптоми» дійсно свідчать про те, що для ремонту підсвітки в матриці телевізора є всі підстави, тому замовник вирішив звернутися до нашого сервісного центру.

✓ Діагностика сервісним центром: 

Перш ніж виконувати діагностику та подальший ремонт підсвітки в матриці телевізора його повністю розібрали. Це дозволило дізнатися, що у цій моделі використовуються матриця NC390DUN, основна плата (Main Board) NC4-M-TU24 з тюнером EBL61400501, блок живлення PCB: EAX65423101 (1.0). Сама підсвітка складається з 4-х лінійок (стрінг), на кожній з яких по 8 світлодіодів. Протестувавши кожен окремий світлодіод, телемайстер з'ясував, що для повноцінного якісного ремонту підсвітки в матриці телевізора потрібна заміна цілої планки, яка вийшла з ладу, а також на іншій планці одного світлодіода. Цю ситуацію повідомили замовнику, на що було отримано позитивну відповідь.

✓ Ремонт сервісним центром: 

Насамперед було замовлено нову планку підсвітки LG Innotek drt 3.0 39”_A. Після її отримання виконано відновлення підсвітки, а саме заміна цілої нової планки, також перепаяний один оригінальний світлодіод LG (видно на світлині №3). Подальший ремонт підсвітки в матриці телевізора полягав у заниженні струмів на платі (див. світлину №4). Такі дії дозволили повністю розв'язати проблему, в результаті підсвітка повністю в робочому стані, про що свідчить остання світлина (всі світлодіоди світяться), вона рівномірна по всій матриці (див. першу світлину). На цей ремонт замовник отримав гарантію.

✓ Загальна вартість ремонту: 

Ремонт із заміни планки підсвітки та одного світлодіода + заниження струмів на платі коштував 1800 грн.

✓ Причини несправності: 

У цьому телевізорі при проведенні діагностики було встановлено, що з ладу вийшла ціла планка підсвітки, на іншій планці перегорів один світлодіод, відповідно, внаслідок цього на матриці повністю зникло зображення. Це пов'язано з тим, що конструкція світлодіодної підсвітки в сучасному телевізорі влаштована так, що один світлодіод, що згорів, який безпосередньо пов'язаний з усіма іншими, спричинить несправність, яка передбачає вихід з ладу всього телевізора, оскільки зображення на екрані не буде. В цьому конкретному випадку це і стало причиною виникнення несправності, та, як наслідок, досить складного, дорогого ремонту.

✓ Рекомендації сервісного центру: 

Після ремонту та максимально результативного розв'язання проблеми (зображення з'явилося, воно відмінної якості, підсвітка рівномірна по всій матриці), замовнику рекомендовано надалі експлуатувати телевізор на трохи зменшеній яскравості, що ніяк не відіб'ється на якості зображення, зате продовжить працездатність кожному окремому світлодіоду. Якщо повторно виникне подібна несправність, негайно звертатись за допомогою до професіоналів.

ремонт підсвітки матриці телевізора LG 39LB572V
ремонт підсвітки матриці телевізора LG 39LB572V
ремонт підсвітки матриці телевізора LG 39LB572V
ремонт підсвітки матриці телевізора LG 39LB572V
ремонт підсвітки матриці телевізора LG 39LB572V

Коментувати