Самсунг UE32EH4000W - це телевізор з рідкокристалічним екраном, який має діагональ 32 дюйми (81 см) та роздільну здатність 1366x768 пікселів. У LCD панелі цього телевізора реалізований принцип прямого підсвічування дисплея із заднім розташуванням світлодіодів – Direct LED. Модель забезпечує високу якість зображення та об'ємний звук (використовуються два динаміки потужністю 20 Вт) під час перегляду будь-якого типу телевізійного контенту. До основних технологій, які впроваджені в цьому телевізорі, можна віднести - Clear Motion Rate, Wide Color Enhacer Plus та Dolby Digital Plus. Наприклад, остання відповідає за покращення якості звучання музики та кінофільмів, які транслюються безпосередньо з персонального комп'ютера, смартфона чи планшета. Зв'язок з іншими пристроями через зовнішній інтерфейс підтримується стандартними вхідними та вихідними роз'ємами – антенним входом (RF), AV, компонентним, SCART, 2 HDMI, USB. Передбачено роз'єм для підключення навушників. Для підключення комп'ютера або ноутбука до моделі телевізора передбачено роз'єм VGA (D-Sub 15).
У роботі цього телевізора виникли проблеми, а саме, «стрибає» та дуже двоїться зображення, через що його перегляд став неможливим. Відразу, як виявилася несправність, замовник звертався до іншої сервісної майстерні, де сказали, що найімовірніше проблема з матрицею, однак змінювати її занадто дорого, тому від виконання ремонту відмовилися. Замовнику потрібно, щоб нами була виконана діагностика телевізора з тремтячим зображенням, точно визначена причина виникнення такої несправності та якщо не надто дорого, то виконано ремонт. Також від нього дізналися, що телевізор придбано досить давно (2013 року), при цьому весь цей час він працював безвідмовно.
Коли телевізор увімкнули у сервісному центрі, відразу стало зрозуміло, що дефект на екрані проявляється дуже сильно. На перших двох світлинах видно, що поверх зображення відкрита функція «Налаштування екранів», однак вся інформація настільки подвоюється, що всі написи в подвійному екземплярі. У лівому нижньому кутку видно частину картинки, яка також двоїться. Очевидно, що з таким дефектом перегляд не реальний, тому потрібна поглиблена діагностика телевізора з тремтячим зображенням та можливо подальший ремонт. Щоб виконати ці дії, необхідно протестувати внутрішні компоненти телевізора, для чого його довелося розібрати. Особливих труднощів це не склало, по периметру задньої кришки викручені всі гвинти, що дозволило її підняти. У цій моделі використовуються такі модулі, як плата T-Con 32AP04S4LV0.2, матриця LTJ320AP03-L, блок живлення BN44-00492A, трансформатор LPC2B-FM, робота яких була протестована. Телемайстер перевірив напругу живлення панелі, запобіжники на платі T-Con, а також напругу живлення та опорні напруги стовпцевих та малих драйверів. Це дозволило точно встановити, що ця плата є несправною (див. світлину №3), крім того, з ладу вийшла плата матриці. Оскільки ці модулі можна відновити, їх заміна не буде потрібна. З результатами діагностики та орієнтовною ціною ремонту ознайомили клієнта, який дав згоду на його виконання.
Для відновлення плати матриці та плати T-Con телемайстер перепаяв на них різні несправні деталі, до яких входять діоди, резистори, конденсатори. На платі T-Con довелося поміняти одну мікросхему. Усі ремонтні роботи виконувалися з використанням спеціального обладнання. В результаті подвійне зображення на екрані повністю зникло, про що свідчить остання світлина. Завдяки правильно виконаній діагностиці телевізора із тремтячим зображенням та професійним ремонтом він знову придатний до використання. Вартість ремонту замовника повністю влаштувала.
За ремонт плати матриці та плати T-Con із заміною на них усіх несправних радіодеталей, включаючи мікросхему, замовник заплатив 1400 грн. За заздалегідь обумовленими умовами, на підставі умов ремонту та публічної оферти на сайті, діагностика у цьому випадку безкоштовна.
Те, що в цьому телевізорі «стрибало» та двоїлося зображення безпосередньо пов'язане з тим, що з ладу вийшла плата матриці, яка відповідає за керування зображенням на екрані. Саме вона несе відповідальність за керування пікселями, передачу сигналів, обробку зображення, а також синхронізацію, тобто вона синхронізує зображення на екрані з іншими компонентами телевізора. Наприклад, з процесором, який керує відтворенням відео. Крім того, несправною виявилася плата T-Con (Таймінг-Контролер), яка пов'язує основну плату телевізора та матрицю, відповідаючи за передачу сигналу. Основна плата виводить телевізійний сигнал, який потім аналізується та повторно комбінується на платі T-CON. Це необхідно для формування керуючого сигналу та сигналу даних, які керують рядками та стовпцями рідкокристалічного дисплея. Очевидно, що при виникненні будь-якого збою в цих модулях зображення буде не якісним. У цьому разі воно сильно двоїлося.
Коли замовник прийшов по відремонтований телевізор, йому кваліфіковано роз'яснили причину, через яку виникла ця непроста несправність, усунути яку відмовилися в іншому сервісному центрі. Оскільки цей телевізор експлуатується вже досить тривалий час та після ремонту, поводитись з ним необхідно, виконуючи всі приписи виробника. Усі максимально докладні рекомендації він зможе знайти в інструкції до цієї моделі, а саме у розділі «Для майстрів та просунутих користувачів». Там чітко розписані можливі збої в роботі телевізора, чим можуть бути викликані та що робити в кожній окремій ситуації. Також там докладно описано, як правильно експлуатувати телевізор.
Коментувати